Z Solecznikami pod rękę

  Z Solecznikami pod rękę

  (bd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W Solecznikach na Litwie odbyło się spotkanie określające formy współpracy partnerskiej Solecznik i Nowego Miasta Lubawskiego.

  Uczestnicy spotkania przedstawili i podsumowali dotychczasowe kontakty pomiędzy Nowym Miastem Lubawskim i Solecznikami. Początki sięgają kilkunastu lat wstecz, gdy z inicjatywy Haliny Glanc, ówczesnej szefowej Towarzystwa Śpiewaczego "Harmonia" rozpoczęto cykl wizyt kulturalnych. W pamięci pozostaną także wyjazdy do Solecznik z pomocą, darami dla Polaków z rejonu solecznikowskiego.


  W krótkim czasie wypracowano postanowienia przyszłej umowy partnerskiej, a to za sprawą mera Solecznik Leonarda Talmonta i wiceburmistrza Józefa Blanka. Pomocną w opracowaniu dokumentów była treść umowy partnerskiej między Hude (Niemcy) a Nowym Miastem Lubawskim.


  Uroczyste podpisanie umowy partnerskiej pomiędzy Solecznikami i Nowym Miastem Lubawskim nastąpi już niebawem, 20-24 lipca nad Drwęcą, podczas wizyty delegacji z Solecznik.


  Jesteśmy przekonani, że najbardziej skorzystają na partnerskiej wymianie grupy twórcze, młodzież i przedsiębiorcy.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »