Na drugim brzegu słońce też świeci

  Na drugim brzegu słońce też świeci

  Tekst i fot. Bogumił Drogorób Ekipa młodzieżowych instrumentalistów pod opieką Jarosława Titza okupuje taras jednego z domków wypoczynkowych. Rozmó

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jezioro Hartowieckie to miejsce graniczne, między powiatami nowomiejskim a działdowskim. Ale słońce świeci wszedzie jednakowo. Tyle, ze po stronie Ostaszewa jest wększy las.

  Nad jeziorem zlokalizowano kilka ośrodków wczasowych, właśnie w lesie. Domki


  przyrastają do skarpy,


  schodzą nad jezioro. Niektóre ośrodki są prywatne, oferują naukę pływania na desce windsurfingowej, w innych - jak podległych Urzędowi Gminy Grodziczno - atrakcją jest możliwość korzystania z kąpieliska i leśne wędrówki.


  Tam właśnie pojechała młodzież z działającej od ośmiu miesięcu Mlodzieżowej Orkiestry Dętej w Grodzicznie. Przez długi czas, poświęcony próbom, zespół prowadzony przez kapelmistrza Jarosława Titza, jednocześnie kościelnego organisty, pracował na swoją markę. Dziś młodzież odpoczywa.


  W nagrodę muzyczna grupa pojechała do Ostaszewa i choć pobyt jest krótki, zaledwie kilka dni, młodzież docenia, że urząd patrzy przychylnie na ich kulturalną inicjatywę.


  Dziewczęta i chłopcy


  pozostawili instrumenty


  i oddają się wyłącznie uciechom słonecznego lata.


  Do opiekunow dołączył Piotr Thimm, nauczyciel w-f, jednocześnie ratownik. Pod jego okiem kapiel w płytkim (daleko od brzegu) jeziorze będzie z pewnością bezpieczna.


  O muzyce przypomną sobie dopiero, gdy


  nadejdzie czas dożynek,


  festynów gminnych, uroczystości strażackich, innych imprez. Dobrze mieć takie Ostaszewo pod bokiem. Niedaleko od miejsca zamieszkania, tanio i bezpiecznie.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 23 »