Płatne znaczy strzeżone

  Płatne znaczy strzeżone

  (kat)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś oficjalnie rozpocznie się sezon na kąpielisku Ośrodka Sportu i Rekreacji nad jeziorem Niskie Brodno w Brodnicy.

  Oznacza to, że od jutra chcąc opalać się na słonecznej brodnickiej plaży i pływać w jeziorze będzie trzeba za to zapłacić. Dorośli będą zobowiązani do uiszczenia opłaty w wysokości 1,50 zł a dzieci i młodzież szkolna wpłacą złotówkę.


  Za co płacimy? Przede wszystkim za bezpieczeństwo, możliwość pluskania się w wodzie pod okiem ratownika i leżenia plackiem na czystym piasku. Dodatkowo w cenie biletu jest zawarty darmowy dostęp do zjeżdżalni.

  Kąpielisko miejskie jest kąpieliskiem strzeżonym - w przeciwieństwie do dzikich plaż wokół jeziora tu nad bezpieczeństwem pływających czuwać będą ratownicy. Zapewnia o tym Dariusz Czaplicki, dyrektor OSiR. Przypomina jednocześnie, że mimo obecności ratownika: - Każdy z nas powinien pamiętać o tym, że nad wodą zawsze trzeba się zachowywać z rozwagą.


  My również przestrzegamy o zachowanie umiaru w korzystaniu z wody i unikaniu miejsc kąpielowych, które nie są strzeżone. Pamiętajmy jednocześnie, że przebywając nad wodą trzeba rozważnie korzystać również z kąpieli słonecznych. Zakładajmy czapki z daszkiem, siadajmy w cieniu by uniknąć zasłabnięcia i móc cieszyć się słońcem przez całe wakacje.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »