Gospodarz Partęczyn

  Gospodarz Partęczyn

  Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zapadła decyzja, kto będzie gospodarzem ośrodka w Partęczynach. Lepiej późno, niż wcale.

  Sezon letni już trwa od jakiegoś czasu. Pogoda przyspieszyła decyzje wielu turystów, także zagranicznych, udających się m.in. nad jezioro Wielkie Partęczyny. Tu byli zaskoczeni, bowiem w Partęczynach


  bardzo długo


  nie było gospodarza.


  Zainteresowanie prowadzeniem ośrodka wyraził nowomiejski magistrat, poprzez swoją miejską instytucję (zapewne nie OSiR) oraz stowarzyszenie właścicieli domków letniskowych w Partęczynach, które zawiązało się m.in. po to, by Partęczyny ratować dla turystów.


  Te dwie oferty leżały czas jakiś w Nadleśnictwie Brodnica i Regionalnej Dyrekcji lasów Państwowych w Toruniu. Inaczej mówiąc - u właścicieli gruntów i lasów.


  Wreszcie wybrano


  - Nie tylko wybraliśmy ofertę, ale również podpisaliśmy już umowę - mówi Henryk Kapusta nadleśniczy w Nadleśnictwie Brodnica. - Wybór padł na stowarzyszenie. Stowarzyszeniu postawiliśmy warunek podstawowy, mianowicie ośrodek będzie ogólnodostępny, a gospodarz został zobowiązany do poszanowania przyrody i działań wynikających z prowadzenia gospodarki leśnej.


  Umowa została zawarta bezterminowo. Oczywiście, jest zapis w jakich warunkach może zostać wypowiedziana, ale - na początek - nie chcemy stwarzać wrażenia tymczasowości.


  Stowarzyszenie wzięło na siebie


  spory obowiązek


  Trzeba zadbać o bezpieczeństwo wypoczywających, przywrócić parkingom stosowny wygląd, uporządkować pola namiotowe, zatrudnić ratowników, wytyczyć kąpielisko.


  Nade wszystko koniecznie należy prowadzić promocję tych okolic, przekonać każdego, że warto tu przyjechać, nie tylko na weekend, na popołudniową kąpiel w jeziorze, na żaglówkę, czy deskę, ale na całe wakacje. Wkrótce, reporterskim, letnim szlakiem, udamy się do Partęczyn, gdzie jest już gospodarz, prawdziwy, rzetelny, znający potrzeby swoich gości.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »