(bd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Jezioro Górznieńskie do najwyższej klasy czystości nie należy. Gmina sama sobie z tym nie da rady.
  Rolnictwo, ekologia, wody powierzchniowe, turystyka - to tylko niektóre tematy, hasłowo rzucone, objęte programem "Natura 2000". Jest to program unijny, w myśl którego każdy z krajów Unii Europejskiej ma za zadanie wytyczyć na swoim terenie sieć obszarów chroniących najcenniejsze, w skali kontynentu, elementy przyrody.
  Decyzją Ministerstwa Ochrony Środowiska z września 2005 r. do europejskiego programu dołączono tereny w pobliżu czarnego Bryńska, Fiałek, Tarczysk, Zdrojów i Gutowa.
  Ta decyzja budzi wiele kontrowersji wśród mieszkańców gminy Górzno - sygnalizowaliśmy ten temat już wielokrotnie na łamach "Gazety Pomorskiej" - którzy obawiają się, ze wprowadzenia programu "Natura 2000" ograniczy rozwój gospodarczy tych terenów i spowoduje utrudnienia w prowadzeniu gospodarstw rolnych.
  Jak do tego tematu podchodzi senator Michał Wojtczak z senackiej komisji rolnictwa i ochrony środowiska, co w tej sytuacji może doradzić dowiemy się dziś o godz. 17.00 w górznieńskim domu kultury.
  Parlamentarzystę znają dobrze w okolicach Górzna, jest bowiem jednym z wielu właścicieli domków letniskowych, często więc przyjeżdża w te strony.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »