Praca? Ależ proszę!

  Praca? Ależ proszę!

  (kat)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W budownictwie, przy remontach dróg, w sektorze rolniczym, na stażach i za granicą - w ostatnich miesiącach tam najłatwiej znaleźć zatrudnienie.

  - Analiza danych z ostatnich miesięcy wskazuje, że w powiecie zdecydowanie zmniejsza się bezrobocie - mówi Adam Lewicki, dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Brodnicy.


  Jak zapewnia PUP o pracę jest w naszym powiecie zdecydowanie łatwiej, gdyż ruszył sezon w budownictwie, rozpoczęły się remonty dróg, zwiększył się także nabór pracowników w sektorze rolniczym. Znaczną grupę stanowią ponadto osoby, które podjęły pracę za granicą. Można domniemywać, że poza granicami naszego kraju pracuje około 257 bezrobotnych mieszkańców powiatu. Są to osoby, które w kwietniu nie potwierdzły gotowości do podjęcia pracy albo zrezygnowały ze statusu bezrobotnego.


  - Optymistycznie wypada porównanie danych z kwietnia bierzącego roku z danymi z ostatniej dekady.

  Poziom bezrobocia jest obecnie najniższy w całym okresie dziesięcioletnim, sięga poziomu sprzed dziesięciu lat a wszystko wskazuje na to, że podobnie dobry dla poszukujących pracy jest maj - dodaje Adam Lewicki.


  Powinniśmy się zatem cieszyć o czym zapewnia również Waldemar Gęsicki, starosta brodnicki: - Do zmniejszenia bezrobocia z pewnością przyczyniają się działania lokalnego urzędu pracy, który między innymi wprowadza w życie opracowane przez pracowników specjalne programy aktywizujące. W kwietniu w wyniku takich działań sto szesnaście osób mogło rozpocząć staże zawodowe, sto dziesięć podjęło pracę przygotowującą do zawodu. Stu dwudziestu bezrobotnych zatrudnionych zostało przy pracach społecznie użytecznych.


  ***


  Z rejestru PUP


 • W kwietniu br. bez pracy pozostaje 7 tysięcy osób.


 • Zasiłek pobierają tylko 1 123 osoby.


 • Pracę w tym miesiącu podjęło tysiąc bezrobotnych


 • W samej Brodnicy nadal brakuje pracy dla 2,5 tysiąca osób. Od stycznia liczba ta zmniejszyła się o 200 bezrobotnych


  ---


  Z pośredniaka za granicę


  Co o szansach na znalezienie pracy myślą nasi Czytelnicy. Może są wśród nich osoby bezrobotne, poszukujące pracy. Czy według nich rzeczywiście maleje liczba osób bezrobotnych? Czy statystyki zmieniają się tylko w okresie letnim gdy rośnie liczba prac sezonowych? Czy szukając zatrudnienia za granicą korzystamy z pośredniaka czy robimy rozeznanie na własną rękę? Jeśli chcesz się z nami podzielić swoją opinią dzwoń. Czekamy na telefony pod numerem tel. (0-56) 498-48-77. Można również wysłać e-mail pod adresem [email protected] lub odwiedzić nas w redakcji przy ul. Pocztowej 5 w Brodnicy. Czekamy na opinie.

 • Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »