Rzecznik nie próżnował

  Rzecznik nie próżnował

  Paweł Kędzia

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Powiatowy rzecznik praw konsumentów podsumował miniony rok swojej działalności. Najczęściej zajmował się wadliwym obuwiem.

  W minionym roku Marcin Pawlak, powiatowy rzecznik praw konsumentów, zarejestrował 208 interesantów, ale to nie wszyscy.


  Wielu ludziom wystarczyło podpowiedzieć w jaki sposób sami mogą rozwiązać problem. - Gdybym rejestrował każdego konsumenta i każdą udzieloną telefoniczne poradę, jestem przekonany, że byłoby w rejestrze powyżej tysiąca pozycji - wyjaśnia urzędnik.


  W ubiegłym roku Marcin Pawlak najczęściej zajmował się wadliwym obuwiem i reklamacjami związanymi z montażem okien.


  Interwencje w tych sprawach stanowią łącznie 100 z 208 zarejestrowanych. O wielu z nich pisaliśmy na łamach "Pomorskiej", przestrzegając pozostałych mieszkańców przed nieuczciwymi praktykami rozmaitych firm i przedsiębiorstw.


  Przypomnijmy, że we współpracy z Marcinem Pawlakiem doprowadziliśmy do zrównania cen biletów komunikacji miejskiej kupowanych w autobusach i kioskach.


  Generalnie wnioski ze wszystkich spraw są druzgodzące - ludzie nie czytają dokumentów i składają podpisy na byle świstku, który podrzuca im przedsiębiorca. W takich przypadkach rzecznik jest bezradny.


  - Po sprawach, o których piszecie, wiele przedsiębiorców zwraca się do mnie z prośbą o porady, interpretacje ustaw, żeby zachować się w porządku w stosunku do klientów - zwraca uwagę Marcin Pawlak.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »