Wójt wyznaczony na wójta

  Wójt wyznaczony na wójta

  (bd)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Przed tygodniem informowaliśmy o rozporządzeniu Prezesa Rady Ministrów o przedterminowych wyborach wójta Gminy Brzozie z 17 marca br.

  Mieczysław Jętczak, który dwa lata temu, 7 kwietnie 2004 został wyznaczony na wójta Brzozia został poinformowany, ze wójta trzeba wybrać. Wprawdzie należało to uczynić w ciągu 60 dni od wyznaczenia, ale urzędnicy rządowi tego nie przypilnowali. Natomiast urzędnicy premiera Kazimierza Marcinkiewicza, realizujący ideę taniego państwa, przypomnieli sobie o tym niedawno. Stąd wybory.


  Do 31 marca br, do godz. 24.00, co wynika z kalendarza wyborczego, gminna komisja wyborcza rejestrowała kandydatów na wójtów. Członkowie komisji napracowali się bardzo, rejestrując aż 1 osobę - Mieczysława Jętczaka. W przypadku gdy jest 1 kandydat czeka się jeszcze 5 dni, a więc do środy, na kolejnych.


  Kalendarz biegnie, wybory 23 kwietnia. Przy założeniu, że pozostanie 1 kandydat wystarczy, że zagłosuje na niego 1 wyborca. Nawet gdy będą otwarte trzy lokale.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »