Porozumienie przy stole w kuchni

  Porozumienie przy stole w kuchni

  Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Zwiedzanie Bonn, byłej stolicy podzielonego państwa niemieckiego

  Zwiedzanie Bonn, byłej stolicy podzielonego państwa niemieckiego ©Nadesłane

  Steinfurt - miasteczko w Północnej Westfalii - było etapem podróży uczniów Zespołu Szkół w Górznie do swych przyjaciół w Niemczech.
  Zwiedzanie Bonn, byłej stolicy podzielonego państwa niemieckiego

  Zwiedzanie Bonn, byłej stolicy podzielonego państwa niemieckiego ©Nadesłane

       Dla uczniów z Górzna wyjazd do Niemiec był pierwszym etapem wymiany młodzieży ze szkoły w Steinfurcie. Wyjechało 17 uczniów i dwóch opiekunów. Pomysł, by uczniowie z Górzna zamieszkali u swoich niemieckich kolegów uznano za znakomity. Ułatwiło to wzajemne kontakty. Zresztą program pobytu zakładał przede wszystkim poznanie szkoły niemieckiej, rodzin, sposobu życia, obyczajów a także zwiedzanie najbliższego regionu.
       Przez cztery dni górznianie uczestniczyli we wspólnych zajęciach lekcyjnych po dwie-trzy godziny dziennie. Także opiekunowie byli zaproszeni przez niemieckich nauczycieli na lekcje. O wizycie młodych Polaków pisała szeroko lokalna prasa, a tytuły z gazet dość wymownie ilustrują ideę współpracy młodzieży polskiej i niemieckiej - dwa "Porozumienie narodów przy stole kuchennym" i "Bezgraniczna wymiana" - w końcu młodzi kucharze gotowali polskie i niemieckie potrawy!
       Górznianie skorzystali także z okazji poznania Holandii (wycieczka do przygranicznego Enschede), odwiedzili także stary Moraz Bonn i Kolonię. Teraz kolej na wycieczkę Niemców do Górzna.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »