Zaległy czynsz na zlecenie

  Zaległy czynsz na zlecenie

  (pak)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W regionie nie ma zainteresowania przykładem Suwalskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, gdzie dłużnicy odpracowują zaległy czynsz.
       W SSM już trzeci rok spółdzielcy, którzy nie są w stanie spłacić zaległości, mogą odrobić część zobowiązań. Spółdzielnia zatrudnia ich przy odśnieżaniu, malowaniu klatek lub drzwi wejściowych. Jak wyjaśnia Grażyna Śledź, kierownik Działu Windykacji Czynszów, dłużnicy pracują na zasadzie umowy zlecenie. Zarobione pieniądze, ok. 7 zł za godz., odlicza im się od długu z tytułu zaległych zobowiązań.
       Prezesi SM w regionie przyznają, że pomysł godny jest uwagi, ale dla dużych spółdzielni.
       Szefowie, Krzysztof Krajewski z jabłonowskiej "M-200" oraz Kazimierz Zgliczyński z nowomiejskiego "Postępu", zgodnie mówią, że zaległe zobowiązania w ich spółdzielniach nie są duże, a zatrudniana obecnie załoga pionu technicznego radzi sobie z pracami na bieżąco. - Idziemy na rękę dłużnikom, dlatego wiele zobowiązań jest spłacanych - zapewnia szef "M-200".
       Zdzisław Grapatyn z SM "Metalowiec" w Brodnicy także zwraca uwagę na wielkość swojej spółdzielni.
       Mówi, że dla "Metalowca" liczy się każdy wpływ. Ponadto zatrudnienie lokatora to odpowiedzialność...
       - Na przykład na klatce schodowej czyha wiele niebezpieczeństw. W dużych spółdzielniach pracujących lokatorów przypilnują pracownicy, a u nas? - zastanawia się.
       W największej brodnickiej spółdzielni, gdzie prezesuje Jerzy Zawadzki, lokatorzy z zaległymi czynszami również nie mogą odpracować należności.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »