Na talerzu podano

  Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od kilku lat kuchnia "Caritas" żywi i karmi tych, którym pomoc jest szczególnie potrzebna.
       Na pomoc mogą liczyć bezdomni, zakwaterowani na Ustroniu, rodziny będący pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. - Tutaj wspomnieć trzeba o zaangażowaniu finansowym miasta - mówi ks. Grzegorz Bohdan, dyrektor brodnickiego ośrodka "Caritas". - Codziennie wydajemy dla nich od 140 do 160 posiłków. Z reguły jest to posiłek jednodaniowy.
       Pełne wyżywienie otrzymują dziewczęta zamieszkałem w bursie "Caritas" - 45 osób.
       Dietetyk opracowuje codzienną recepturę dla pacjentów szpitala. W Brodnicy i Nowym Mieście Lubawskim. Dla nich kuchnia przygotowuje osobną propozycję kulinarną, zgodnie z zaleceniami lekarzy. Codziennie oznacza to ponad 100 obiadów, w zależności od liczby pacjentów.
       Obecność "Caritasu" w Nowym Mieście Lubawskim i powiecie nowomiejskim, zdaniem ks. Grzegorza Bohdana, nie ma nic wspólnego z jakąś szczególną ekspansją kulinarną.
       - Nie chcemy konkurować z kimkolwiek w Nowymście Lubawskim. Na pewno nie mamy apetytu na żywienie uczniów internatu nowomiejskiego. Natomiast miejscowa świetlica "Nazaret", która podlega "Caritas", ma swoją własną kuchnię i autonomiczną niejako obsługę - tłumaczy duchowny.
       Natomiast tam, gdzie jest możliwość przedstawiania swojej oferty w przetargu kuchnia "Caritasu" staje do niego i czasami wygrywa. W ten sposób jest także w szkołach gminy Jabłonowo Pomorskie i Grodziczno, a zabiega ostatnio o szkoły w gminie Kurzętnik. Teren to ok. 800 obiadów dziennie. Pieniądze zarobione ze sprzedaży obiadów wchodzą do obrotu na kolejne inicjatywy pomocy "Caritas".

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »