Pościelowe przestępstwa

  Pościelowe przestępstwa

  Paweł Kędzia

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Po naszej publikacji do powiatowego rzecznika praw konsumentów w Brodnicy zgłosili się kolejni klienci naciągnięci na zakup pościell.
       Przepisy są jasne, jeśli "towar nabyliśmy poza lokalem przedsiębiorstwa (od akwizytora) lub na podstawie umowy zawartej na odległość (na przykład z katalogu wysyłkowego lub przez internet) (...) konsumentowi przysługuje prawo rezygnacji z towaru bez podania przyczyn w terminie 10 dni od zawarcia umowy", co można przeczytać na stronie Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
       Tymczasem firma AL.-POL robi kłopoty przy próbie odstąpienia od umowy. Sprawdziłem to.
       - Dzwonię, bo mama kupiła od państwa pościel, ale się rozmyśliła - strugam głupa. - Pieniążki są jej potrzebne... Chciałbym pościel odesłać. Pod jaki adres?
       - Mama jest dużą dziewczynką, a w punkcie trzecim umowy jest napisane, że jest to towar osobisty i nie podlega zwrotowi - wykręca się rozmówczyni z AL.-POL-u.
       - Ale znajomy mówił, że w dziesięć dni mogę zrezygnować...
       - Nie, bo to jest towar osobisty.
       Tymczasem nawet w pewnym sklepie internetowym z prezerwatywami, jakże osobisty zakup, towar podlega zwrotowi!
       Zdaniem Marcina Pawlaka AL.-POL najzwyczajniej kłamie.
       - Takich firm trzeba się pozbyć z rynku ponieważ go psują. Wprowadzają konsumentów w błąd, nie informują przy podpisywaniu umowy o kredyt z jakiego banku będzie udzielony, podpisy składane są in blanco - wylicza.
       Obok tej firmy w regionie działa również Grupa ABR s.c. Agencja Badań Rynku. Jej handlowcy sprzedają pościel jeszcze bardziej perfidnie. Pukają do drzwi i przedstawiają się jako ankieterzy, pracownicy ZOZ-u.
       - Dyskutują o sanatoriach, lekarstwach i przeprowadzają ankietę. Później pod pretekstem podpisania ankiety - dlaczego imiennej?! - dają do podpisu zamówienie. Ludzie są nieświadomi, co podpisują. Cały czas są przekonani o tym, że uczestniczą w badaniu opiniodawczym o cenach towarów jakiejś tam firmy i z chwilą wskazania odpowiadającej im hipotetycznie ceny nieświadomie składają zamówienie - Marcin Pawlak prezentuje sposób działania Grupy ABR. - Zastanawiam się, czy to co prezentują te firmy nie zakwalifikować jako przestępstwa i nie złożyć oficjalnego doniesienia - kwituje.
       
       ***
       
  Z nimi ostrożnie!
       n Firma AL.-POL sc, 62-002 Suchy Las, ul. Szkolna 102, tel. (0-61) 652-22-88, 652-22-99
       n Grupa ABR s.c. Agencja Badań Rynku Dariusz Chmiel, Rafał Osmenda, 41-203 Sosnowiec ul. 3-go Maja 21.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »