Rada na kilka posiedzeń

  Rada na kilka posiedzeń

  (pak)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pół roku po wyborach uzupełniających do Rady Miejskiej odbędą się ponowne wybory. Z tego powodu chętnych do nowomiejskiego samorządu może być niewielu.
       Wczoraj pisaliśmy o tym, że decyzją nowego wojewody 26 marca odbędą się wybory uzupełniające do nowomiejskiego samorządu.
       Zgodnie z kalendarzem wyborczym (obok) od 9 do 24 lutego komitety mają czas na zgłaszanie swoich kandydatów. Zdaniem Witolda Lendziona, eksburmistrza, nie będzie chętnych. - Za pół roku wypada termin wyborów samorządowych, zgodnie z kadencją. W tym czasie odbędzie się pięć-sześć posiedzeń - tłumaczy.
       - Obawiam się o frekwencję - wyjaśnia. - Postępowanie pani burmistrz nie podoba się mieszkańcom, czemu dali wyraz w czasie październikowego referendum. Jeśli wielu mieszkańców zostanie w domach, to rada nie będzie reprezentować interesów większości - wyrokuje.
       Zwraca też uwagę, że jest to drogie rozwiązanie. - Powołanie komisarza byłoby tańsze. W Warszawie stwierdzili, że wybory nowego gospodarza byłyby bardzo drogie i tylko na sześć miesięcy. A u nas ktoś doszedł do wniosku, że pieniędzy nie brakuje - kwituje Witold Lendzion.
       ***
       Kalendarz wyborczy
       
 • do 9 lutego - powołanie przez komisarza wyborczego w Elblągu miejskiej komisji wyborczej,
       

 • do 24 lutego (do 24.00) - zgłaszanie list kandydatów miejskiej komisji wyborczej,
       

 • do 5 marca - powołanie obwodowych komisji wyborczych,
       

 • do 11 marca - opublikowanie list zarejestrowanych kandydatów,
       

 • 24 marca (do 24.00) - zakończenie kampanii,
       

 • 26 marca - głosowanie.

 • Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »