Pejzaż z Prowansji i Górzna

  Pejzaż z Prowansji i Górzna

  (bd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  W brodnickiej galerii "Brama" otwarto wystawę malarstwa i rysunków Macieja Kamila Jabłońskiego, mieszkańca Warszawy i...okolic Górzna.
       Kolor i ołówek, barwy w akwareli, oleju i surowy rysunek czarno-biały - te akcenty najbardziej rzucają się w oczy, podobnie jak pewna plastyczna interpretacja impresjonizmu w obrazach przyrody.
       Pojawiają się w malarstwie Macieja K. Jabłońskiego tematy bardzo nam bliskie - przyroda z okolic Górzną jako emanacja wypoczynku, oddechu, ucieczki z miejskiej zabudowy - a także z przyroda odległej i nieznanej wielu z nas Prowansji. Czytanie kolorami jest tu zajęciem pasjonującym. Podobnie jak odczytywanie znaków estetycznych, co warto zauważyć nawet w... ramie obrazu. Dlaczego jest w kolorze zielonym?
       Warto także zwrócić uwagę na inną tematykę, którą autor zajmuje się w sposób delikatny, ale jakże podniecający. Mowa oczywiście o kobiecych aktach. W imieniu kierownictwa Muzeum w Brodnicy i galerii "Brama" w Małym Rynku zapraszamy na spotkanie ze sztuką plastyczną Macieja K. Jabłońskiego.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »