Tydzień na boku

  Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

       A w sercach lato - grała Wielkie Orkiestra Świątecznej Pomocy. W miastach i na wsi przygotowano wiele interesujących imprez. W Nowym Mieście Lubawskim tłumy waliły na kartodrom przy ul. Kornela Makuszyńskiego. Uczestnicy tego zmotoryzowanego mityngu obserwowali na śnieżnej trasie walki kierowców samochodów, nade wszystko zachwycano się popisami traktorzystów. W śnieżnych muldach ich popisy były szczególnie atrakcyjne.
       Brodnica potrafi korzystać z z funduszy europejskich. Miasto uzyskało w zeszłym roku 2,7 mln złotych na modernizację układu komunikacyjnego, na magistralę wodociągową (ul. Kolejowa - ul. Sądowa, 238 tys. złotych), na budowę hali widowiskowo-sportowej (2,7 mln złotych).
       Cenne informacje z nowomiejskiego szpitala - władze samorządowe powiatu nowomiejskiego przyjęły plan rozbudowy i modernizacji - budowa pawilonu z przeznaczeniem na blok operacyjny, sterylizatornię oraz łącznik wraz z windą. Wartość inwestycji - ok. 5 mln złotych, 50 proc. tej sumy to pieniądze z europejskiego funduszu rozwoju regionalnego.
       G órzno - to ciche miasteczko, kojarzone z jeziorem, otaczającymi lasami, turystami. Okazuje się, że również z piratami drogowymi. Istnieje grupka nieco podrośniętej młodzieży. Młodzi kierowcy popsują się jazdą, łamaniem przepisów i pozostają bezkarni. W tej sprawie postaramy się pójść dalej, nie poprzestając na opisie tych zjawisk. Mamy pytanie nie tylko do policji, ale i niektórych radnych.
       Helikopterem przylatywali niektórzy inwestorzy (ze Szwajcarii), zainteresowani brodnickim "Polmo". Dziś wiemy, ze są trzy poważne oferty, które przez miesiąc rozpatrzy Ministerstwo Skarbu, właściciel "Polmo". Wszystko na to wskazuje, że w niedługim czasie poznamy nowego przedsiębiorcę, pracodawcę dla ponad 400-osobowej załogi tego zakładu.
       Odblaski - akcja zainicjowana przez Bank Spółdzielczy i sponsorowana przez niego. Bankowcy kupili ponad 5000 opasek odblaskowych dla uczniów najmłodszych klas szkół w powiecie brodnickim i nowomiejskim. Rozdawali je wspólnie z policjantami. Jesteś widoczny o zmroku - jesteś bezpieczny!
       Paliwa - kierowcy buntują się. W brodnickim Statoil i innych stacjach paliw, z Orlenem włącznie, spotykamy najwyższe ceny w woj. kujawsko-pomorskim. Do akcji wkracza rzecznik praw konsumentów: poproszę stacje o wyjaśnienie, a jeśli nie będzie zadowalające zwrócę się do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.
       Sparta Brodnica - byłym prezesom tego klubu Bogusławowi K. i Janowi W. oraz księgowej Lidii Ł. grozi do 8 lat więzienia. W akcie oskarżenia czytamy m.in. o tym, że w ciągu dwóch lat naciągnęli miasto na 380 tys. złotych. Tyle zdołali wyciągnąć nieprawnie z dotacji miejskich.
       Zagłosujcie na babcie i dziadków! Dobiega końca plebiscyt "Gazety Pomorskiej" i Banku Spółdzielczego w Brodnicy pn. "Nasi kochani dziadkowie". Dziś ostatni już kupon, a są jeszcze dodatkowe możliwości poprawienia lokaty w rankingu - poprzez SMS-y. Pierwszy tego rodzaju plebiscyt wzbudził spore zainteresowanie, a nagrody - oprócz głównych, dla laureatów - otrzymają wszystkie babcie i wszyscy dziadkowie z listy rankingowej.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »