Rolnik w nowej masce

  Rolnik w nowej masce

  (jol)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na początku przyszłego roku starostwo otrzyma pieniądze z Unii Europejskiej na zorganizowanie kursów przekwalifikujących osoby odchodzące z rolnictwa.
       Podpisano umowę pomiędzy Wojewódzkim Urzędem Pracy w Toruniu oraz Starostwem Powiatowym w Brodnicy, która gwarantuje dofinansowanie projektu "Alternetywa - kwalifikacje spawalnicze". Na realizację projektu powiat brodnicki otrzyma w formie dotacji ok. 250 tys. złotych.
       Celem projektu, który realizowany będzie od 2 stycznia do 31 lipca 2006 r., jest umożliwienie rolnikom zdobycia nowego zawodu i zatrudnienia poza rolnictwem.
  Projektu obejmuje przeprowadzenie trzech edycji kursu spawania. Ukończenie kursu spawania umożliwi absolwentom podjęcie pracy w regionalnych zakładach pracy. Beneficjentem projektu jest Starostwo Powiatowe w Brodnicy, za realizację kursów odpowiedzialna będzie jednostka organizacyjna starostwa - Regionalne Centrum Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w Brodnicy.
       Regionalne centrum ma atest Instytutu Spawalnictwa w Gliwicach na przeprowadzanie kursów spawania zgodnie z normami IS. Uczestnicy każdej edycji kursu podzieleni będą na dwie grupy do zajęć praktycznych, każdy z uczestników odbędzie 10 godzin zajęć motywacyjnych, 30 godzin zajęć teoretycznych, zawodowych oraz 160 godzin zajęć praktycznych. Zapisy przyjmowane są w PUP w Brodnicy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »