Angielski maturzysta

  Angielski maturzysta

  (pak, kat)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wczoraj w I LO w Brodnicy maturzyści przystąpili do próbnego egzaminu o godz. 11.00. Tremy ni e było.

  Wczoraj w I LO w Brodnicy maturzyści przystąpili do próbnego egzaminu o godz. 11.00. Tremy ni e było. ©Katarzyna Pankiewicz

  Zanim przystąpią do pierwszego, najważniejszego egzaminu w życiu mają okazję się sprawdzić pisząc próbne matury.
  Wczoraj w I LO w Brodnicy maturzyści przystąpili do próbnego egzaminu o godz. 11.00. Tremy ni e było.

  Wczoraj w I LO w Brodnicy maturzyści przystąpili do próbnego egzaminu o godz. 11.00. Tremy ni e było. ©Katarzyna Pankiewicz

       W Zespole Szkół Zawodowych w Brodnicy do próbnego egzaminu dojrzałości przystępuje 137 maturzystów. Wczoraj zmagali się z językiem polskim. Dziś zasiądą do języków obcych. Najpopularniejszym jest angielski. Ten przedmiot wskazało 84 uczniów.Znacząco mniej abiturientów wybrało niemiecki - 39. Natomiast tylko 14 osób przystępuje do egzaminu z rosyjskiego.
       Wśród przedmiotów dowolnie wybranych największą popularnością cieszy się geografia.
  Ze 137 maturzystów matematykę zdaje tylko dziewięciu, biologię trzech a wiedzę o społeczeństwie jeden. Nikt z uczniów tej szkoły nie deklaruje więcej niż jednego przedmiotu. - Wystraszyli się najwyraźniej. Jeszcze do niedawna byli uczniowie, którzy chcieli zdawać po dwa-trzy dodatkowe egzaminy - tłumaczy Bogdan Dynewski, dyrektor Zespołu Szkół Zawodowych.
       W Zespole Szkół im. C.K. Norwida w Nowym Mieście Lubawskim do próbnego egzaminu dojrzałości przystępuje 253 uczniów klas trzecich. - Uczniowie zdecydowali się nie zdawać dodatkowych przedmiotów. Pozostają przy "trójcy świętej" (język polski, język obcy i wybrany przedmiot - przyp.) - zapewnia Alina Kopiczyńska, dyrektor szkoły. Zdecydowanie najpopularniejszym językiem obcym jest w tej placówce angielski. - W tym roku, po raz pierwszy trzy osoby zdecydowały się na język francuski - dodaje dyrektorka. Pozostali uczniowie wybrali angielski.
       Wielu uczniów nie zdążyło jeszcze w całości zapoznać się z programem klas trzecich dlatego do próbnej matury przystąpili na luzie. - Nie będę przejmowała się wynikami. Próbne egzaminy nie wpływają na to, co będzie później. Uczę się systematycznie więc nawet jeśli teraz mi nie pójdzie nie zacznę się martwić o wyniki majowych egzaminów. Do tego czasu przerobimy cały program więc na pewno zdam maturę - zapewnia Sylwia, uczennica I LO w Brodnicy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »