W lokalach są przygotowani

  W lokalach są przygotowani

  Jolanta Szczygłowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nie ma Andrzejek bez lania wosku i dobrej zabawy w ostatni wieczór przedadwentowy. Wielu z nas będzie lało wosk w domu wśród znajomych. Inni wybiorą się do lokali.
       Restauracje, puby i kawiarnie prześcigają się w swoich ofertach na spędzenie tajemniczego wieczoru andrzejkowego przy dobrej muzyce i licznych atrakcjach.
       Prawie w każdym z okolicznych lokali gastronomicznych odbędzie się zabawa taneczna, przeplatana wróżbami. Nie zabraknie lania rozgrzanego wosku przez dziurkę od klucza i stawiania buta.
       - Wróżba stawiania buta dotyczy tylko niezamężnych panien.
  I w tym momencie zapraszam wszystkie panny, które oprócz wróżb będą miały okazję zatańczyć z wylosowanym partnerem. O północy będzie taniec kotylionowy, a więc będzie okazja poznania przystojnego partnera
  - zapewnia Marita Rakowska, właścicielka lokalu "Stajnia" w Brodnicy.
       Natomiast w restauracji "Chełmińskiej" najbardziej zadbano o specjalne menu.
       - Dla naszych gości na ten wieczór przygotowaliśmy drink "Andrzejek", w którego skład to likier miętowy, czysta wódka, tonik i dużo lodu. A z potraw proponujemy dania rybne i dziczyznę. Oczywiście nie zabraknie dobrej muzyki i zabawy - twierdzi Gertruda Krikel właścicielka restauracji. Także w Nowym Mieście Lubawskim jest w czym wybierać. Na przykład w restauracji "U tiffaniego" zapraszają na zabawę do białego rana z muzyczna oprawą na żywo. Lokal od kilku dni prowadzi rezerwację miejsc, których połowa jest już zajęta. Niektórzy proponują bardzo kameralne imprezy.
       W "Hajduczku" u Aleksandry Pudełko będzie impreza przy kominku. Jak co roku, na ten wieczór do pensjonatu przyjeżdża kilkunastoosobowa grupa znajomych, którzy przy kominku i zastawionych stołach bawią się w tej kameralnej atmosferze do świtu dnia następnego. - Sala kominkowa jest już przygotowana na przyjęcie gości. Pozostało mi jeszcze popracować nad menu. Na pewno nie zabraknie smacznych niespodzianek kulinarnych - mówi Aleksandra Pudełko.
       To tylko niektóre propozycje zachęcające do spotkania w ten magiczny wieczór w większym gronie. Jednak spora liczba młodych i tych starszych mieszkańców regionu spędzi "Andrzejki" w domu, przy świecach i laniu wosku oraz lampce dobrego trunku.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »