Papieskie myśli, nauki na szkolne lata

  Papieskie myśli, nauki na szkolne lata

  Zdjęcie autora materiału

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Papieskie myśli, nauki na szkolne lata
  Jan Paweł II patronem nowomiejskiej szkoły. To wielkie zobowiązanie.
  Papieskie myśli, nauki na szkolne lata
       W kwietniu br. Rada Miejska podjęła uchwałę o nadaniu imienia Jana Pawła II - będącej jeszcze w budowie - szkole podstawowej przy ul. Tysiąclecia w Nowym Mieście Lubawskim. Uczniowie przekroczyli jej próg we wrześniu, ale oficjalne otwarcie nastąpiło 19 listopada. Tego dnia odsłonięto tablicę pamiątkową poświęconą Wielkiemu Papieżowi.
       Budowa szkoły budziła sporo emocji, głównie wewnątrz samorządu, który nie zgadzał się, by nakłady - także budowę sali gimnastycznej - ponosiło wyłącznie miasto.
  Miasto na pewno ma w tym przedsięwzięciu swój udział, ale urzędnicy postarali się także o dotacje z zewnątrz. Dość powiedzieć, że w wyposażeniu szkoły w niezbędny sprzęt, meble, pomogli życzliwi sponsorzy. Wspomniano ich wszystkich, z gorącym podziękowaniem dla iławskiej firmy "Rembud", która była wykonawcą tej inwestycji.
       Szkołą cieszą się uczniowie, nauczyciele, rodzice - to najważniejszy sygnał dla pomysłodawców. Potwierdzenie, że ich projekt miał ważne, społeczne uzasadnienie. Świętem uczniów cieszyli się także goście zaprzyjaźnionego miasta Hude w Niemczech, obecni na sobotniej uroczystości.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 23 »