Eltronik bez koncesji, ale program nadaje

  Eltronik bez koncesji, ale program nadaje

  Paweł Kędzia

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Abonenci Eltronika oglądali wczoraj relację z sesji Rady Miejskiej, choć firma od 19 października działa bez koncesji.

  Abonenci Eltronika oglądali wczoraj relację z sesji Rady Miejskiej, choć firma od 19 października działa bez koncesji. ©Katarzyna Pankiewicz

  Wczoraj abonenci Eltronika obejrzeli relację z sesji Rady Miejskiej, choć od 19 października firma działa bez koncesji. Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji wzywa szefa firmy Eltronik do zaniechania rozpowszechniania programu i czeka na jego reakcję.
  Abonenci Eltronika oglądali wczoraj relację z sesji Rady Miejskiej, choć firma od 19 października działa bez koncesji.

  Abonenci Eltronika oglądali wczoraj relację z sesji Rady Miejskiej, choć firma od 19 października działa bez koncesji. ©Katarzyna Pankiewicz

       Eltronik otrzymał koncesję dziesięć lat temu. - Przeoczyłem to. Sądziłem, że koncesja ważna jest do końca roku - tłumaczy Leszek Węgrzynowski, szef firmy.
       Tymczasem zezwolenie KRRiT utraciło ważność w ubiegłym miesiącu. Mimo to Eltronik
       nadawał program systematycznie.
       
  Dlatego przewodnicząca Rady wezwała Leszka Węgrzynowskiego "do zaniechania działalności polegającej na rozpowszechnianiu programu bez koncesji w sieci kablowej zarządzanej przez Zakład Usług Antenowych "ELTRONIK".
       Za nadawanie bez koncesji grozi grzywna lub dwa lata pozbawienia wolności. - Nie otrzymaliśmy jeszcze potwierdzenia odbioru wezwania - mówi Ewa Gadomska, dyrektorka departamentu komunikacji kablowej KRRiT. - Czekamy na reakcję - odpowiada zapytana o konsekwencje nadawania bez koncesji.
       Do Eltronika pismo dotarło wczoraj przed 16.00.
       - Proces koncesyjny nie trwa tydzień - mówi Leszek Węgrzy-nowski. Na podstawie przedstawionej przez wnioskodawcę dokumentacji w KRRiT powstaje opinia techniczna, reklamowa, programowa, prawna i ekonomiczna. Organizowane są też tzw. "wysłuchania kablowe". To trochę trwa.
       Kablówka być może będzie musiała zawiesić nadawanie programu. Tymczasem w firmie zapewniają, że w praktyce złożenie wniosku koncesyjnego jest
       równoznaczne z uzyskaniem koncesji.
       
  Niestety, w tej sprawie nie udało nam się już wczoraj skontaktować z przedstawicielami KRRiT.
       Szef telewizji Eltronik dziwi się natomiast zamieszkaniu. - Nikogo nie okradłem, nie oszukałem - zapewnia. - Działalność telewizji kablowych finansowana jest bez dotacji państwowych - zastrzega.
       W tym miejscu należy uspokoić internautów, bo firma świadczy usługi internetowe. Koncesja na nadawanie programu regulowana ustawą o radiofonii i telewizji i nie dotyczy innych sfer działalności firmy, np. świadczenia usług internetowych.
       O sprawie będziemy informować na bieżąco.
       ***
       Odpowiedzialność karna
       Art. 52. ust. 1. Kto rozpowszechnia program radiowy lub telewizyjny bez koncesji podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »