Niech świecą jasno, jak choinki

  Niech świecą jasno, jak choinki

  Katarzyna Pankiewicz Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Mariola Gołkowska prezentuje odblaski, które można kupić na targowisku miejskim.

  Mariola Gołkowska prezentuje odblaski, które można kupić na targowisku miejskim. ©KATARZYNA PANKIEWICZ

  Z dnia na dzień zmierzch zapada coraz szybciej. Na poboczach dróg pojawią się nasze dzieci - uczniowie wracający z zajęć szkolnych. Będziemy też i my, wracający z pracy, czasami późnym wieczorem.
  Mariola Gołkowska prezentuje odblaski, które można kupić na targowisku miejskim.

  Mariola Gołkowska prezentuje odblaski, które można kupić na targowisku miejskim. ©KATARZYNA PANKIEWICZ

       Idąc poboczem jesteśmy uczestnikami ruchu drogowego. Tak stanowi kodeks, tak formułują to policjanci. Ale nie o klasyfikację tu chodzi, podporządkowanie, bardziej o realia.
       Mając na uwadze swoje zdrowie i bezpieczeństwo, swoich najbliższych, uczniów - dzieci w różnym wieku - postarajmy się, aby obecność na poboczu drogi, na krawędzi szosy, była zauważalna dla kierowców.
       Tylko gdzie można kupić owe odblaskowe gadżety - światełka, plastykowe serduszka, paski na rzepy?
       W Brodnicy nie ma takich drobiazgów np. w "Kauflandzie", nie ma ich w kioskach, w centrum miasta, w sklepie sportowym, w wielu sklepach z artykułami dziecięcymi. Można je za to bez trudu znaleźć na targowisku miejskim.
       Mariola Gołkowska, sprzedająca zabawki na jednym ze stoisk wskazuje na odblaskowe misie, które można przyczepić do roweru. Sprzedawane są w komplecie, który kosztuje 5,90 zł.
       - Mamy też odblaskowe opaski na ręce. Cieszą się one dużym zainteresowaniem zarówno wśród rodziców jak i dzieci - mówi sprzedawczyni. - Odblaski bardzo szybko schodzą i co kilka tygodni muszę uzupełniać zapasy. W przyszłym tygodniu na pewno będą już nowe, w ciekawe wzory, które z pewnością spodobają się dzieciom - dodaje.
       Sprawdziliśmy czy można je kupić w sklepie "Wszystko za 5 zł" przy ul. Przykop. - Właśnie się skończyły - rozgląda się po sklepie sprzedawczyni - Ale w przyszłym tygodniu na pewno już będą - dodaje z uśmiechem. - Dzieci chętnie je kupują i noszą przy plecakach. Doczepiają je również do rowerów. Tu również, jak zapewniają sprzedawczynie można kupić odblaski w zestawach. To nie wielki wydatek - jedyne 5 złotych. Dzieciakom podobają się świecące w ciemności ozdoby. Nie marudzą gdy rodzice każą im je przyczepić do ubrania czy plecaka. Są kolorowe, mają kształty różnych zwierzaków. Nie to co te sprzed lat - albo okrągłe, albo kwadratowe. Wszystkie dzieciaki nosiły takie same. Może dlatego robiły to niechętnie. Teraz mogą się licytować kto ma ładniejsze.
       Mamy deklaracje Marka Hildebrandta, właściciela sieci sklepów w Brodnicy oraz Juliana Gołębiewskiego, właściciela kilku sklepów firmy "Miś". Obaj panowie obiecują, że w przyszłym tygodniu zaopatrzą swoje sklepy w ten poszukiwany towar.
       - Niech dzieciaki obwieszą się i świecą jak choinki, będą widoczne przez każdego kierowcę. Niech rowerzyści też skorzystają - radzi mł. insp. Marek Ewertowski z KPP w Brodnicy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 23 »