Korki doskwierają przy Lidzbarskiej

  Korki doskwierają przy Lidzbarskiej

  Notowali: (jol, pak)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Kierowców najbardziej denerwują korki przy Lidzbarskiej (ulica po lewej).

  Kierowców najbardziej denerwują korki przy Lidzbarskiej (ulica po lewej). ©Paweł Kędzia

  Kierowcy wściekają się na światła przy ul. lidzbarskiej i wytykają inne niedoróbki modernizacji układu komunikacyjnego. <b>
  Kierowców najbardziej denerwują korki przy Lidzbarskiej (ulica po lewej).

  Kierowców najbardziej denerwują korki przy Lidzbarskiej (ulica po lewej). ©Paweł Kędzia

       - Jeżeli nie jadę od strony Lidzbarskiej, to generalnie nie mam zastrzeżeń - mówi Grzegorz, kierowca z czteroletnim stażem. - Muszę przyznać, że po przebudowie o wiele łatwiej można dojechać z miasta w kierunku Michałowa. Nie tracę dużo czasu nawet w godzinach szczytu - zapewnia Kuba, zawodowy kierowca.
       Na inny aspekt zwraca uwagę Kasia, która ma prawo jazdy od kilkunastu lat: - Jest bezpieczniej. Czytałam, że od miesiąca nie było wypadku. To chyba dobry wynik. I wątpię, żeby wynikało to z ostrożności kierowców. Po prostu jeździ się łatwiej.
       
  Piesi znacznie częściej niż kierowcy wyrażają aprobatę nowej organizacji ruchu. - Kierowcy nie mają okazji szaleć jak miało to miejsce przedtem. Muszą się zatrzymać na czerwonym i przepuścić pieszych. W dodatku cykle są tak dobrze wyliczone, że nawet osoby starsze spokojnie przejdą przez jezdnię - mówi Jolanta, mieszkanka Brodnicy.
       Jednak zdecydowana większość opinii jest negatywnych.
       - Z zegarkiem w ręku z ulicy Matejki do straży pożarnej jechałem ponad pół godziny! Najgorzej jest na Lidzbarskiej. Nie wiem dlaczego, ale światła są chyba bardziej łaskawe dla jadących 18 Stycznia - denerwuje się starszy brodniczanin.
       - Zrezygnowałem z jazdy ulicą Lidzbarską. Wolę dookoła dojechać do 18 Stycznia, bo tak jest szybciej - mówi Krzysztof, kierowca z kilkuletnim doświadczeniem.
       Skarg dotyczących korków na Lidzbarskiej jest najwięcej.
       Zmotoryzowani zwracają też uwagę na inne niedogodności. - Kiedy jadę Sienkiewicza i chcę skręcić w Wybickiego, to nigdy nie widzę jakie światło mają piesi - tłumaczy jeden z naszych rozmówców.
       - Drogowskazy nadal stoją w takich miejscach, że albo trudno je dostrzec, albo są zasłonięte. Dlatego ludzie, którzy pierwszy raz przejeżdżają Brodnicą często błądzą - spostrzega kolejny.
       - Dużym samochodom ciężko zająć na Czwartaków odpowiedni pas wyjeżdżając z 3 Maja, bo jest ciasno - żali się Roman.
       - Po co zamontowano światła dla pieszych na Królowej Jadwigi i Kościelnej? Ruch tam jest mały - czytamy na forum "Pomorskiej".
       - Przydałaby się obwodnica, ale nie prowadzona miastem, ulicą Kolejową. Obwodnica powinna mijać Brodnicę szerokim łukiem - mówi inny rozmówca.
       Kolejne ciekawe opinie już wkrótce.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »