Spóźniona truskawka

  Spóźniona truskawka

  (bd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Przed rokiem, na plantacjach wokół Miesiączkowa i innych okolicach gminy Górzno już ruszano do zbioru truskawek. W tym roku musimy czekać.
       Nie jest to dobra sytuacja ani dla plantatorów, ani też dla odbiorców - jak chłodnia "Unifreeze", największa w regionie przechowalnia warzyw i owoców mrożonych.
       - Niestety, w tym roku zbieracze truskawek wyjdą na pole, tak przypuszczam, w drugiej połowie czerwca. To spore już opóźnienie, ale cóż, z naturą trzeba żyć w zgodzie - mówi Sławomir Krajnik, szef "Unifreeze".
       Nie oznacza to, że w chłodni nie ma pracy, że wszyscy czekają na tegoroczny wysyp. Są przecież mrożonki, z zeszłego roku, które trzeba przygotować do transportu w świat.
       - Tak się dobrze składa, że magazyny wyczyścimy chyba do końca. Są zamówienia z różnych stron świata, z krajów Unii Europejskiej na nasze warzywa i owoce, więc ogólnie rzecz ujmując, jestem dobrej myśli - dodaje szef "Unifreeze".
       Truskawki, owszem, są w sprzedaży, ale klienci wolą bardziej nie te, spod folii, ale zbierane z pola, w słońcu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »