Droga nasza droga

  Jolanta Szczygłowska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sprzęt gotowy, można budować.

  Sprzęt gotowy, można budować. ©BOGUMIŁ DROGORÓB

  Z nastaniem wiosny ruszyły prace drogowe. Powiatowe Zarządy Dróg remontują i łatają uszkodzone po zimie drogi.
  Sprzęt gotowy, można budować.

  Sprzęt gotowy, można budować. ©BOGUMIŁ DROGORÓB

       Zarząd Dróg Powiatowych w Nowym Mieście Lubawskim w tegorocznym planie inwestycji dotowanych z programów unijnych wyremontuje kilkanaście kilometrów dróg. Projekt zakłada remont ok. 3 km odcinka
       z Mroczenka do Grodziczna
       
  (1 mln złotych). Kontynuowana będzie naprawa nawierzchni między Skarlinem a Nowym Miastem Lubawskim (800 tys. złotych). Inwestorzy mogą liczyć na 75 proc. zwrot poniesionych kosztów budowy.
       W ubiegłym tygodniu rozpoczęto budowę, długo oczekiwanej przez mieszkańców, drogi z Boleszyna do Wielkiego Leźna. W tym roku zostanie wytyczony pas drogi, i wysypany żwir. - Rozpoczętą inwestycję powinniśmy zakończyć za trzy lata. Na razie roboty ograniczymy do wyprofilowania drogi. Na początku przyszłego roku zostanie sfinalizowana sprawa uwłaszczenia nabytych od rolników działek pod drogę. W sumie na odległości dwu kilometrowego odcinka będziemy musieli dokupić około trzy metrowy pas ziemi od indywidualnych właścicieli gruntów - powiedział nam Ryszard Kłosowski, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Mieście Lubawskim.
       Sprawy własnościowe
       
  to tylko formalność. Rolnicy zgodzili się na odsprzedaż gruntu - po 2 złote za metr kw. Całość robót kosztować ma ok. 1,8 mln złotych.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »