Zaspy za miastem

  (pak, kat)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Tak wyglądały wczoraj drogi w Osieku.

  Tak wyglądały wczoraj drogi w Osieku. ©Bogumił Drogorób

  W związku z opadami śniegu i silnym wiatrem drogowcy mają dużo roboty.
  Tak wyglądały wczoraj drogi w Osieku.

  Tak wyglądały wczoraj drogi w Osieku. ©Bogumił Drogorób

       Zarządcy dróg od dwóch dni wykonują prawdziwie syzyfową pracę. Silny, północny wiatr nawiewając śnieg na drogi tworzył zaspy. Pługi musiały przecierać trasy kilkakrotnie.
       Jak informuje Marek Leski , szef Zarządu Dróg Powiatowych w Brodnicy najgorzej jest na trasach Wschód-Zachód. W takich miejscach wiatr przysparza najwięcej problemów. - Są odcinki, gdzie na czarnej nawierzchni tworzy się nagle zaspa. W tej sytuacji kierowcy powinni się nawzajem przepuszczać - mówi Marek Leski.
       W powiecie nowomiejskim sytuacja jest równie trudna. Najgorzej jest w Brzoziu Lubawskim, gminie Kurzętnik oraz na trasie z Nowego Miasta Lubawskiego do Skarlina.
       Pługi i piaskarki pracują nieprzerwanie od niedzieli. - Co dwie-trzy godziny trzeba odśnieżać te same trasy - żali się Andrzej Lewandowski , kierownik działu utrzymania dróg z Zarządu Dróg Powiatowych w Kurzętniku.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »