Parkowanie płatne!

  Parkowanie płatne!

  (jol)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nieważne, że ktoś podjechał z towarem do sklepu, żeby wyładować kilka kartonów czekoladek - musi wykupić bilet parkingowy. Strefa płatnego parkowania obowiązuje wszystkich bez wyjątków.
       Kierowca jednej z brodnickich hurtowni dowozi do sklepów towar spożywczy.
       - Rozładunek przeważnie trwa kilka minut. Niestety, tylko w Brodnicy inkasenci żądają od zaopatrzeniowców opłaty parkingowej. W innych miastach nie ma tak rygorystycznych przepisów - inkasenci nie żądają opłaty! - denerwuje się. - Jeśli za każdym podjazdem do sklepu miałbym kupować bilet, to w końcu pensji mi zabraknie. Pracodawca mi tych pieniędzy nie zwróci - dodaje kierowca. Niestety, przepisy są nieubłagane.
       Uchwała Rady Miasta określa, kto może być zwolniony z obowiązku płacenia za postój w strefie płatnego parkowania.
       - Nie możemy robić wyjątków, i sami decydować, kto może być zwolniony z opłaty. Jest to regulowane ustawą o drogach publicznych, jak również przez miasto. Nasza firma wykonuje usługę i nie nam decydować, jakie przepisy mają obowiązywać - wyjaśnia Igor Wronkowski , kierownik strefy płatnego w Brodnicy.
       Brodnickim zaopatrzeniowcom pozostaje czekać, na zmianę przepisów. Może Rada Miejska podejmie stosowną uchwałę, uwzględniającą potrzeby zaopatrzeniowców.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »