Studentom gorzej

  Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pomocą stypendialną objęto 198 uczniów, studenci znaleźli się w nieco gorszej sytuacji.
       Zarządu Powiatu nowomiejskiego podjął uchwałę w sprawie podziału środków na stypendia dla uczniów i studentów. Lepiej wypadli uczniowie.
       Pomocą stypendialną
       wśród uczniów
       
  zostanie objętych 95,8 proc. potrzebujących. Odrzucono tylko kilka wniosków osób, które nie spełniały podstawowych kryteriów.
       Gorzej przedstawia się pomoc stypendialna dla studentów.
       Do Wydziału Oświaty, Zdrowia i Polityki Społecznej Starostwa Powiatowego wpłynęło 369 wniosków, o które ubiegali się studenci kształcący się we wszystkich typach uczelni. Komisją stypendialna powołał starosta Stanisław Czajka, a w jej skład której weszło m.in. trzech radnych powiatowych.
       Z 369 wniosków
       jedynie 334
       
  spełniały kryteria i zostały rozpatrzone pozytywnie. 35 wniosków odrzucono ze względu na dochody przekraczające 504,00 złotych miesięcznie na osobę w rodzinie.
       Środki przekazane na stypendia dla studentów we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego zaspokoją tylko 13,36 proc. potrzeb.
       W powiecie nowomiejskim 44 osoby otrzymają stypendia w pełnej wysokości (150,00 zł) przez okres 9 miesięcy i jedna osoba przez okres 5 miesięcy, gdyż tylko tyle pieniędzy było do podziału. Najwyższe dochody, które kwalifikowały do pomocy stypendialnej uczniów wynosiły około 480,00 zł, natomiast u studentów tylko 165,00 zł.
       Wspomniany wyżej wskaźnik procentowy przy podziale środków na stypendia dla uczniów i studentów jest taki sam we wszystkich powiatach województwa warmińsko-mazurskiego.
       Wypłacenie pierwszej transzy
       
  za okres od października do grudnia 2004 r. przewidywane jest dopiero w drugiej połowie marca. Pod warunkiem, że zostaną przekazane pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego, który jest instytucją wdrażającą program pomocy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »