Strażacy szykują się

  Strażacy szykują się

  (bd)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nowomiejska Ochotnicza Straż Pożarna obchodzi w tym roku 120 lat istnienia. Była ostoją polskości na ziemiach pod zaborami.
       OSP w Nowym Mieście Lubawskim, której dziś prezesuje druh Zdzisław Laskowski , a naczelnikiem jest Marian Odyja , ma w swoim składzie 21 strażaków i piętnastoosobową grupę młodzieży, skupioną w Młodzieżowej Drużynie Pożarniczej.
       Najważniejsza akcja ostatnich lat, w której uczestniczyli strażacy OSP to pożar hali elementów drewnianych w Cierpicach pod Toruniem. - To było cztery lata temu. Wprawdzie zawsze jesteśmy czujni i do dyspozycji, to jednak więcej czasu, na szczęście, działalności profilaktycznej i promocyjnej w szkołach, wśród młodzieży - mówi Zdzisław Laskowski.
       Na Pomorzu i Ziemi Chełmińskiej OSPęły powstawać w drugiej połowie XIX w. W Brodnicy - w 1862, w Chełmnie - 1875, Grudziądzu - 1875, Nowym Mieście Lubawskim - 1885, Lubawie - 1895. Główne uroczystości zaplanowano na 9 lipca.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »