Budżet w komisjach

  Budżet w komisjach

  (pak)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do 31 marca Rada powinna uchwalić tegoroczny budżet miasta. W przeciwnym razie zrobi to Regionalna Izba Obrachunkowa.
       Poza Brodnicą wszystkie samorządy przyjęły już uchwałę budżetową. Obecnie w komisjach Rady Miejskiej trwają prace nad poprawkami w projekcie.
       Wczoraj spotkała się komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Turystyki. Komisja Gospodarki Przestrzennej, Komunalnej i Ochrony Środowiska, Promocji i Współpracy Zagranicznej zbiera się w piątek o godz. 12.00.
       Komisja Budżetu i Finansów Publicznych, radzić będzie dwukrotnie w najbliższym czasie. Samorządowcy spotkają się 22 lutego i 1 marca o godz. 12.00.
       W czasie najbliższej sesji, 7 marca, zostanie zaprezentowany projekt budżetu. Po wprowadzeniu ewentualnych poprawek i postulatów radnych nad jednolitym tekstem samorząd radzić będzie pod koniec marca.
       Rada powinna uchwalić budżet do końca roku, a w wyjątkowych przypadkach do 31 marca następnego roku. W takim przypadku podstawą gospodarki finansowej miasta jest projekt budżetu. Jeżeli rada nie uchwali budżetu do 31 marca, to wówczas zgodnie z procedurą budżetową w zakresie zadań własnych i zleconych budżet ustali Regionalna Izba Obrachunkowa w terminie do 30 kwietnia.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »