Okno na świat

  Bogumił Drogorób

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Wiadomości szukają wójtowie, radni oraz Stanisław Czajka (pierwszy z lewej) starosta nowomiejski.

  Wiadomości szukają wójtowie, radni oraz Stanisław Czajka (pierwszy z lewej) starosta nowomiejski. ©BOGUMIŁ DROGORÓB

  Korzystać mogą bezrobotni, poszukujący informacji turuści, także ksiądz proboszcz i pielgrzymi.
  Wiadomości szukają wójtowie, radni oraz Stanisław Czajka (pierwszy z lewej) starosta nowomiejski.

  Wiadomości szukają wójtowie, radni oraz Stanisław Czajka (pierwszy z lewej) starosta nowomiejski. ©BOGUMIŁ DROGORÓB

       Wczoraj w nowomiejskim magistracie otwarto Gminne Centrum Informacji, placówkę niezwykle potrzebną w rozmaitych dziedzinach życia. - Zapraszamy przedsiębiorców i ludzi poszukujących pracy. Codziennie, bezpłatnie, będzie można korzystać z informacji ze świata bliskiego i odległego. Mam nadzieję, że nasze Centrum będzie przede wszystkim pełnić pomocną rolą w poszukiwaniu pracy. To jest najważniejsza rola - uważa Leon Prusakowski , przewodniczący rady Miejskiej w Nowym Mieście Lubawskim.
       Gminne Centrum Informacji, którym kieruje Jacek Grzywacz, wyposażone jest pięć stanowisk komputerowych. Projekt jego utworzenia, rzucony przez Lidię Grabowską, burmistrza nowomiejskiego, został zaakceptowany przez samorząd. Pieniądze, w postaci grantu "Pierwsza Praca" przekazało Ministerstwo Gospodarki i Polityki Socjalnej. Do 43 000 złotych z centrali - co stanowi 69 proc. całości nakładu - miasto musiało dorzucić 19 000 złotych i tu radni byli zgodni.
       Dla kogo?
       
  Centrum czynne jest codziennie, od 7.15 do 17.00. Boczne wejście, od podwórza magistratu, pozwoli na spokojną pracę urzędnikom. Potencjalni interesanci GCI to osoby bezrobotne, pracujące, ale zamierzające zmienić pracę, uczniowie, studenci, absolwenci szkół, osoby niepełnosprawne, starsze, osoby zamierzające rozpocząć działalność gospodarczą, podnieść swoje kwalifikacje, rolnicy, turyści.
       - Czy pielgrzymi, ludzie kościoła będą mogli też korzystać z Centrum - zapytał ks. prałat Stefan Rejewski, święcąc i błogosławiąc nową placówkę. To sprawa oczywista. Kwestia wejścia do odpowiedniego portalu, wyszukanie interesującej strony, treści.
       Razem
       
  O współpracy z GCI zapewniali podczas uroczystości otwarcia szefowie Powiatowego Urzędu Pracy - Tadeusz Ławicki i jego zastępca Zbigniew Pielak. Do grona współpracujących dołączają wójtowie gmin nowomiejskich, przedsiębiorcy, przedstawiciele stowarzyszeń, Cechu Rzemiosł. To bardzo istotna rękojmia, dająca szansę na wspólne inicjatywy w walce z bezrobociem, którego poziom w powiecie nowomiejskim wynosi 27,7 proc. I nie ma co się pocieszać, że z tym wynikiem powiat nowomiejski lokuje się wśród czterech powiatów warmińsko-mazurskiego, charakteryzującym się najniższym wskaźnikiem, że gdzie jest jeszcze gorzej. Należy też pamiętać, że GCI nie będzie celem, tylko środkiem do celu, że nikt za nas, bez osobistej inicjatywy, pracy nam nie załatwi.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »