Podwójne raty

  Katarzyna Pankiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Sporządzenie umowy zajmuje kilka minut. W brodnickim sklepie "DOMAR" klientów nie brakuje.

  Sporządzenie umowy zajmuje kilka minut. W brodnickim sklepie "DOMAR" klientów nie brakuje. ©Katarzyna Pankiewicz

  Kredyty "trzy razy zero" przyciągają klientów. Minimum formalności, niskie raty rozłożone na kilkanaście miesięcy - korzysta z nich wiele osób.
  Sporządzenie umowy zajmuje kilka minut. W brodnickim sklepie "DOMAR" klientów nie brakuje.

  Sporządzenie umowy zajmuje kilka minut. W brodnickim sklepie "DOMAR" klientów nie brakuje. ©Katarzyna Pankiewicz

       Wybierając się do sklepu po nowe żelazko, pralkę czy telewizor często decydujemy się na zakup ratalny. Każdy sklep chętnie udzieli nam kredytu jeśli spełniamy podstawowe warunki. Wystarczy przedstawić zaświadczenie o dochodach i dowód tożsamości. Minimum formalności daje nam szansę na szybkie załatwienie sprawy. Jest zbawieniem dla zabieganych i tych, których nie stać na zapłacenie gotówką, od ręki.
       Po kilku minutach od wejścia do sklepu mamy już przed sobą umowę na spłatę na takich warunkach jakie nam najbardziej odpowiadają, a w domu stoi wymarzony sprzęt, nowa lodówka, odtwarzacz DVD, wszystko co nam się tylko marzy.
       Niewiele osób wie, że towar, który kupują, obciążony jest ubezpieczeniem. Nie każdemu chce się czytać umowę.
       Kopię dostajemy po kilku dniach do domu i wtedy okazuje się, że rata jaką wydawało się że ustaliliśmy jest nieco wyższa. Dlaczego? Dolicza się do niej koszty ubezpieczenia, o których sprzedawcy niechętnie mówią podczas sprzedaż. Cena na półce nie zawiera kwoty ubezpieczenia. Dolicza się ją nieco później - rozkładając oczywiście na poszczególne raty. Sprzedawcy mają za zadanie sprzedać towar, a nie ubezpieczenie. Klienci chętnie sięgają po kredyty trzy razy zero. Zapewnić mają one spłatę bez odsetek, prowizji i pierwszej wpłaty. Jednak i one podlegają ubezpieczeniu. Można jednak z niego zrezygnować - każdy klient ma do tego prawo w ciągu 30 dni od otrzymania umowy. Spłaca wówczas sam kredyt.
       Co decyduje o tym, że spłacamy kredyt obciążony ubezpieczeniem? Mamy pewność, że w przypadku nagłego wypadku lub śmierci nie obciążymy spłatą najbliższych. Ubezpieczenie zapewnia rodzinie spłatę kredytu. Dotyczy to jednak nagłych wypadków. Największą grupę osób korzystających z kredytów stanowią emeryci i renciści - osoby mające ponad 65 lat. W ich przypadku ciężko jest "odzyskać" ubezpieczenie. W takim wieku choroba nie jest niczym zaskakującym. Jeśli kupujący chorował i miał to udokumentowane - ubezpieczenie po prostu go nie obowiązuje mimo że płaci je przy okazji spłacania rat.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »