Powiat bez ektrawagancji

  Powiat bez ektrawagancji

  pak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Pracownicy starostwa powiatowego przeprowadzą się do nowej siedziby, do budynku po zlikwidowanym II LO, pod koniec przyszłego roku.
       Jak już wczoraj informowaliśmy zakończono inwentaryzację budowlaną dawnego liceum. Znany jest również stan techniczny obiektu. Obecnie opracowywana jest wstępna koncepcja architektoniczna adaptacji gmachu II LO na potrzeby urzędników Starostwa Powiatowego.
       W projekcie przyszłorocznego budżetu na niezbędne prace przewidziano ok. miliona złotych.
  Jednak to od radnych zależeć będzie ile ostatecznie przeznaczą na ten cel. - Nie chcemy żadnej ekstrawagancji. Starostwo ma być przyjazne dla klientów - mówi Waldemar Gęsicki , gospodarz powiatu.
       Bardzo wstępna koncepcja zakłada, że najważniejsze dla interesantów wydziały mieścić się będą na parterze. Z wielu względów w nowej siedzibie miejsce musi się znaleźć dla wydziałów, które obecnie znajdują się przy ul. Wiejskiej. - Nie ma tam parkingu, ciemny korytarz, ciasne pomieszczenia, które nie gwarantują interesantom należytej dyskrecji - wylicza Waldemar Gęsicki. - Cierpią na tym urzędnicy, których pracę ocenia się nie patrząc na efekty a przez pryzmat nieodpowiednich warunków .
       Nie wiadomo czy powstanie sala sesyjna. Wbrew pozorom gmach szkoły nie jest duży, dlatego być może w sąsiedztwie dawnej szkoły stanie kolejny obiekt.
       Jak podkreśla nasz rozmówca, urzędnicy muszą się przenieść jak najszybciej, ponieważ toczy się bój o utrzymanie wielu powiatów. Własna siedziba to jakby dodatkowy argument dla przedstawicieli władz centralnych. Przeprowadzka nastąpi najprawdopodobniej pod koniec przyszłego roku.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »