Do trzech razy sztuka

  Do trzech razy sztuka

  pak

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Do Pałacu przybyło wielu miłośników literatury.

  Do Pałacu przybyło wielu miłośników literatury. ©Paweł Kędzia

  Trzy razy Marian Chwiałkowski zabierał się za książkę poświęconą rodowi Wultańskich. Pozycja dostępna jest już w księgarniach.
  Do Pałacu przybyło wielu miłośników literatury.

  Do Pałacu przybyło wielu miłośników literatury. ©Paweł Kędzia

       W Pałacu Anny Wazówny odbyła się promocja książki "Życie rodziny Wultańskich wpisane w ceremonie i zwyczaje wojskowe". Nie jest to pierwsza publikacja autorstwa Mariana Chwiałkowskiego z najnowszej historii Brodnicy. Czytelnicy mieli okazję już poznać "Historię 4 Pułku Chemicznego w Brodnicy" i "Bitwę polsko-sowiecką pod Brodnicą". Książka powstała zainspirowana rozmowami Mariana Chwiałkowskiego z kombatantami.
  Dwa razy rezygnował z jej napisania, jednak udało mu się tego dokonać za trzecim razem przy wsparciu Jerzego Wultańskiego. W czasie promocji książki autor opowiadał o zwyczajach wojskowych - na przykład ślub brali przede wszystkich żołnierze w stopniu kapitana, ponieważ ich zarobki pozwalały na utrzymanie rodziny. Wspomniał jak wojsko opiekowało się rodzinami walczących na froncie II wojny światowej żołnierzy. Na spotkaniu nie zabrakło Beaty Grzybowskiej, współwłaścicielki "Multi" - wydawcy książki oraz przedstawiciela opisanego rodu - Jerzego Wultańskiego.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 20 »