Miliony w rury

  Jadwiga Aleksandrowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Całkiem realne jest dofinansowanie budowy kanalizacji i modernizacji sieci wodociągowej w gminie Wąpielsk z funduszy unijnych. Inwestycja ma kosztować ponad 2 miliony złotych.
       To jedna z większych inwestycji w gminie w ostatnich latach. Wąpielsk ma już oczyszczalnię ścieków, ale jej moc nie jest wykorzystana nawet w połowie. Trzeba wybudować sieć kanalizacyjną, by ścieki mogły płynąć wprost z posesji. Projekt takiej inwestycji jest gotowy.
       Jednocześnie wymiany wymagają stare rury wodociągowej w Radzikach Dużych. Dlatego budowę kanalizacji połączono w
        jedno zadanie
       
  z modernizacją radzikowskiej sieci wodociągowej.
  Zadanie jest kosztowne i bez pomocy z zewnątrz gmina nie byłaby w stanie go wykonać. Na szczęście wniosek w sprawie dofinansowania z funduszy Zintegrowanego Programu Rozwoju Regionalnego zyskał akceptację ekspertów i wszedł na listę rankingową, ustalaną przez Regionalny Komitet Sterujący. - Wniosków było bardzo dużo. Nie wszystkie zadania mogły być dofinansowane, bo pieniędzy było mniej niż potrzeb. Ostatecznie wybrano tylko trzydzieści cztery projekty. Nasz umieszczono
       na trzecim miejscu

       
  - cieszy się wójt Henryk Kowalski, choć to jeszcze nie koniec proceduralnej drogi. Ostatecznie listę musi zatwierdzić Zarząd Województwa. - Będę spał spokojnie, gdy podpiszemy umowę o dofinansowaniu - mówi wójt. Nie ukrywa satysfakcji, że przygotowany w gminie wniosek został dostrzeżony. Zwłaszcza, że gminy o fundusze z ZPRR starają się po raz pierwszy. Można z tego źródła pozyskać do 70 procent wartości inwestycji. Ta zaplanowana w gminie Wąpielsk ma kosztować ponad 2 miliony złotych. Jest się z czego cieszyć.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »