Wykopią kable?

  Katarzyna Pankiewicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  O potyczkach rolnika z TP SA pisaliśmy już wielokrotnie. Wszystko wskazuje na to, że jeszcze nie raz wrócimy do sprawy, która toczy się od pięciu lat, a jej końca nie widać.
       Przedstawiciele firmy TP SA - o czym już pisaliśmy - obiecali Jerzemu Kozłowskiemu, że naprawią szkody powstałe na jego polu podczas telefonizacji wsi. Co więcej
       obiecali pokryć szkody
       
  które gospodarz poniósł w związku z brakiem możliwości korzystania z uszkodzonego pola. Przez pięć lat rolnik nie mógł siać, zbierać plonów. Uszkodzone dreny melioracyjne wyłączyły z użytku ponad hektar ziemi.
       Jerzy Kozłowski nie ma zamiaru zostawić sprawy bez korzystnego dla niego zakończenia. Domaga się od firmy odszkodowania. Przedstawiciele TP SA
       zaproponowali ugodę
       
  - 9 tysięcy złotych na naprawę szkody. Według rolnika to śmieszna kwota, bo straty które poniósł wynoszą ponad 30 tysięcy złotych.
       Firma telekomunikacyjna przesłała gospodarzowi ugodę w dwóch egzemplarzach z adnotacją, który z nich ma odesłać po podpisaniu. Niestety, na dokumencie, który miałby zostać u rolnika, brakowało pieczątek i podpisów. To wydało się rolnikowi podejrzane, bo papier bez firmowej pieczątki nie stanowiłby dla niego żadnej wartości.
       Niestety, na dokumencie, który miałby zostać u rolnika, brakowało pieczątek i podpisów. To wydało się rolnikowi podejrzane, bo papier bez firmowej pieczątki nie stanowiłby żadnej wartości dla każdego sądu. Równie dobrze rolnik sam mógłby wydrukować sobie taki "dokument". Nie podpisał ugody i odesłał ją do TP SA.
       Sprawą zainteresowała się telewizja, która podobnie jak nasza redakcja stara się pomóc Jerzemu Kozłowskiemu w pozytywnym zakończeniu sprawy. Obecnie gospodarz z Nowej Wsi Szlacheckiej czeka na opinię rzecznika prasowego TP SA. - Jeżeli nie będą chcieli dać mi odszkodowania będę zmuszony zwrócić się z tą sprawą do prokuratora. Ostatnio po raz kolejny próbowałem skontaktować się z kimś z Telekomunikacji. Zadzwoniłem na błękitną linię, gdzie spytano mnie, czy mi się nie znudziło dzwonić. Z zarejestrowanych na komputerze danych wynika, że dzwoniłem do nich trzysta osiemnaście razy! Oczywiście znudziło mi się, ale nie mam zamiaru odpuścić - mówi Jerzy Kozłowski.
       - Jeżeli sprawa nadal będzie się przeciągała zerwę umowę z Telekomunikacją i poproszę o wykopanie z mojego pola kabli. To wszystko trwa zbyt długo. Mam dość, ale nie poddam się tak łatwo i jeśli w Bydgoszczy nie załatwią nic w mojej sprawie będę próbował wyżej - dodaje rolnik.
       Wiele osób, które czytały o rolniku przyznaje, że ich zdaniem należy mu się odszkodowanie. Tyleż samo jest zdania, że walka z TP SA jest walką z wiatrakami. Jedno jest pewne - rolnik nie ma zamiaru odpuścić.
       O dalszym rozwoju sprawy w Nowej Wsi Szlacheckiej będziemy informować na bieżąco.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 18 »