Dla radnego Sockiego dieta to główne źródło utrzymania

  Dla radnego Sockiego dieta to główne źródło utrzymania

  (PAK)

  Gazeta Pomorska

  Gazeta Pomorska

  Dla radnego Sockiego dieta to główne źródło utrzymania
  Jako bezrobotny w przeszłości łapał się różnych zajęć, na przykład w spółkach komunalnych podległych burmistrzowi.
  Dla radnego Sockiego dieta to główne źródło utrzymania
  Krzysztof Socki jest przewodniczącym Komisji Kultury, Turystyki i Promocji Miasta. Od lat jego głównym dochodem jest dieta radnego.

  Bezrobotny ma zlecenie  W oświadczeniu z 2013 r. wynika, że z tytułu diety zarobił ponad 14 tys. zł, a ponadto 2500 zł w szkole jazdy VIP i 1800 zł w RCKPiU. W 2014 r. i 2015 r. - 2430 zł z tytułu umowy zlecenia, choć nie wskazuje gdzie wypełniona. Nie było tak tylko w 2016 roku, kiedy obok diety radnego - 14 tys. zł z tytułu umów zlecenia zarobił 16 tys. złotych.

  Problem w tym, że przynajmniej część z tych pieniędzy zarobił w spółkach komunalnych podległych miastu, gdzie funkcję zgromadzenia wspólników - najwyższe władze w firmie - sprawuje jednoosobowo burmistrz Jarosław Radacz. O bulwersującej sprawie było głośno w 2015 roku, kiedy wyszło na jaw, że radny dostawał fuchy w Przedsiębiorstwie Gospodarki Komunalnej i Przedsiębiorstwie Energetyki Cieplnej w ramach aktualizacji procedur związanych z bezpieczeństwem, choć wcześniej zajmowali się tym w miejskich firmach etatowi pracownicy.

  >> Najświeższe informacje z regionu, zdjęcia, wideo tylko na www.pomorska.pl <<

  Radny co prawda ma doświadczenie w tym zakresie, ponieważ na początku lat 2000 był w Brodnicy strażnikiem miejskim.
  Kontrowersje budzi jednak fakt, że Krzysztof Socki jako radny otrzymywał zlecenia w spółce podległej burmistrzowi. W samorządzie należy do burmistrzowskiego ugrupowania „Przyszłość Brodnicy” i z jego ramienia w wyborach dostał się do Rady Miejskiej zarówno w 2010, jak i 2014 roku.

  Z kredytem


  W swoich oświadczeniach nie posiada nieruchomości, nie wykazuje oszczędności, nie wpisuje samochodu - radni mają taki obowiązek dla wartości pojazdu większej niż 10 tys. złotych. Od lat natomiast wykazuje ponad 20 tys. zł kredytu konsumpcyjnego: 2013 r. - 23 500 (?) zł, 2014 r. - 24 tys. zł, 2015 r. - 26 tys. zł, 2016 r. - 29 (?) tys. zł, 2017 r. - 24 000 złotych. Przy niektórych liczbach są znaki zapytania, bo rubryka jest niewyraźnie wypełniona.

  Jak wypełnia mandat radnego? Jedną z aktywności można zmierzyć np. liczbą interpelacji. W 2015 r. nie złożył ani jednej interpelacji, w 2016 r. - dwie, a w tym roku - jedną.


  INFO Z POLSKI 13.07.2017 - przegląd najciekawszych informacji ostatnich dni w kraju  Czytaj także

   Komentarze

   Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

   Najnowsze wiadomości

   Zobacz więcej

   Grill z Pomorską

   Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

   1 3 4 5 ... 37 »

   Gry On Line - Zagraj Reklama