Drogi bardzo ważne

  Mariusz Strzelecki

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Dziś na sesji zostanie uchwalony budżet powiatu na przyszły rok. Być może radni dowiedzą się też jak wysokie dostaną diety.

  - W tej kadencji priorytetem będzie modernizacja i budowa dróg powiatowych - zapowiada starosta Zbigniew Żbikowski. - W drugim kwartale roku komisja rady powiatu ma w planach objechanie dróg powiatowych i ustalenie kolejności ich modernizacji. Pozwoli to opracować


  wieloletni plan ich odnowy


  W projekcie przyszłorocznego budżetu zapisano też dwie inwestycje drogowe. Łączna ich wartości według kosztorysu to 2 miliony 100 tysięcy złotych.


  Urzędnicy zamierzają szukać na przebudowę około półtora kilometra drogi Żyrosławice - Przybranowo w gm.

  Aleksandrów (częściowo już ta droga została zrobiona) oraz skrzyżowania dróg powiatowych z przebudową około kilometra dróg dojazdowych w Łowiczku w gm. Bądkowo pieniędzy z programów unijnych. Powiat ma w projekcie budżetu zapisany też wkład własny


  po 390 tys. złotych


  Trzecią planowaną dużą inwestycją jest zagospodarowanie budynku przy hali sportowej aleksandrowskiego "Hubala". Na tę inwestycję planuje się wydać ok. pół miliona złotych (wkład własny powiatu to 75 tys. złotych). Projekt przyszłorocznego budżetu powiatu aleksa-ndrowskiego to po stronie wydatków i dochodów nieco ponad 31 milionów 800 tysięcy złotych. Najwięcej pieniędzy zostanie przeznaczona na oświatę, bo ponad 11 milionów 600 tysięcy złotych.


  Co jeszcze na sesji? Między innymi drobna korekta bieżącego budżetu o ok. 40 tysięcy złotych, które przed końcem roku dostał powiat na odszkodowania dla rolników


  za zabraną przed kilkudziesięciu laty ziemię


  pod budowę dróg. W porządku obrad najprawdopodobniej znajdzie się również punkt dotyczący uchwalenia diet radnych szeregowych i funkcyjnych.


  Sesja rozpocznie się dziś, 29 bm. o godz. 10.00 w budynku starostwa przy ul. Słowackiego.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »