Kubuś Puchatek powita...

  (iga)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Grupa uczniów i nauczycieli z polskiej szkoły w Suderwie na Litwie spędzi dzisiejszy dzień w Zespole Szkół w Zbrachlinie.

  Obie placówki skojarzyła ze sobą Wspólnota Polska.


  - Nasze kontakty korespondencyjne datują się od około dwóch lat, ale dopiero teraz będziemy mieli okazję się spotkać - mówi Ewa Ulczycka, nauczycielka zbrachlińskiego ZS.


  Rodaków spod Wilna (Sudera leży ok. 20 km na północny zachód od stolicy Litwy - dop. red.) powitają najmłodsi uczniowie inscenizacją "Kubusia Puchatka", potem odbędzie się występ patriotyczny w wykonaniu starszych uczniów, zaprezentują się zapewne także goście, a następnie przewidziano wspólne śpiewanie kolęd i łamanie się opłatkiem. - Jeśli wystarczy czasu, spróbujemy zorganizować jakąś rywalizację sportową - mówi Ewa Ulczycka. Wizytę ma zakończyć zwiedzanie Nieszawy i przejażdżka zabytkowym promem.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »