"Puls"bije za mocno

  Dariusz Knapik

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Redaktor ratuszowego "Pulsu Aleksandrowa"musi przeprosić kandydującego na burmistrza dyrektora Domu Kultury.

  W minioną środę "Pomorska"ujawniła jak kandydujący w wyborach przedstawiciele samorządowych władz promują się za pieniądze podatników w gazetach wydawanych przez urzędy, którymi kierują. Kolejnym przykładem, który to potwierdza jest miesięcznik "Puls Aleksandrowa". Ostatnio na jego łamach mnożyły się pochwalne hymny na cześć burmistrza Michała Włoszka i jego zastępcy Jerzego Erwińskiego, który kandyduje na jego następcę. Ale są nie tylko laurki.


  Przed dwoma tygodniami


  w redakcyjnym komentarzu


  padły gromy pod adresem jednego z rywali wiceburmistrza Erwińskiego, dyrektora Miejskiego Centrum Kultury Mariusza Trojanowskiego.

  Stwierdzono m.in, że przez 13 lat jego rządów "nie zrodziło się żadne nowe przedsięwzięcie kulturalne". Dyrektor złożył w trybie wyborczym wniosek do sądu przeciw redaktor "Pulsu"Jolancie Mamrot Ciechońskiej.


  W minioną środę Sąd Okręgowy we Włocławku stwierdził, że zamieszczony w "Pulsie Aleksandrowa"tekst Jolanty Mamrot Ciechońskiej nowi cechy agitacji politycznej. Nakazał pozwanej przeprosić Trojanow-skiego za opublikowanie nieprawdziwych informacji, zasądził też 500 zł dla Fundacji Polska Akcja Humanitarna. Autorka zaskarżyła orzeczenie, ale Sąd Apelacyjny w Gdańsku podtrzymał je w całości.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »