Pojawią się miejsca pracy

  Pojawią się miejsca pracy

  Jadwiga Aleksandrowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Już niebawem w Konecku ruszy produkcja biopaliw. Kolejni inwestorzy chcą tu uruchomić zakład produkujący konstrukcje stalowe.

  Położona z dala od głównych szlaków komunikacyjnych gmina Koneck coraz bardziej interesuje inwestorów. Już wkrótce rozpocznie tu pracę pierwsza w województwie wytwórnia biokomponentów do paliw, Zainwestowali w nie przedsiębiorcy z Bydgoszczy. - Tym razem naszą gminą zainteresowali się Norwegowie ze spółki HSM, produkującej konstrukcje stalowe. Chcą postawić u nas zakład, w którym znajdzie pracę kilkudziesięciu ludzi,órzy przejdą szkolenie w Norwegii - mówi wójt Ryszard Borowski.


  Firma działa w naszym regionie, konkretnie w Ośnie w gm. Aleksandrów, od stycznia. Ale nie jest to miejsce, w którym chce się rozwijać, choć takie były plany.


  - Nie dostaliśmy z Urzędu Gminy zezwolenia na wjazd dwa, trzy razy w miesiącu dużych samochodów. Mamy problemy z wwozem zaopatrzenia i wywozem gotowych elementów - nie ukrywa Romuald Murawski, członek zarządu HSMDlatego inwestorzy poszukiwali nowego miejsca na zakład.


  W Konecku HSM chce wybudować halę (tysiąc m kw.) z nowoczesnym zapleczem socjalno - szkoleniowym i zatrudnić ok. 30 spawaczy i stolarzy, bo planuje poszerzenie asortymentu.


  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 8 »