Trakt przykrych niespodzianek

  Trakt przykrych niespodzianek

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Unijna inwestycja wciąż wywołuje wiele pytań. Chodzi nie tylko o opóźnienie w wykonaniu, ale też o jakość.
       - Objechałem rowerem cały spacerowy trakt solankowy - mówił na poniedziałkowej sesji radny Władysław Bonowicz. - W parku koło tężni rower mi się topił w błocie, bo na ścieżce stoi woda. Na kostce granitowej pełno białego kurzu. Dobrze, żeby na odbiór przyjechała pani konserwator zabytków i spojrzała nam prosto w oczy. No i ten bałagan na trakcie... Z kolei radny Wojciech Zieliński zastanawiał się: - Mój niepokój budzi brak świateł na wale wstecznym.
  Może trzeba jednak wrócić do koncepcji oświetlenia tej spacerowej trasy ze względu na bezpieczeństwo.
  Widać było, że uwagi zaskoczyły burmistrza Leszka Dzierżewicza, który bronił inwestycji: - Poprawki na trakcie są wykonywane aż do momentu odbioru. Gdyby coś było nie tak, mamy dwuletnią gwarancję, firma
       
  będzie usuwać usterki
       
  Drugi gwarant to firmy ubezpieczeniowe. Natomiast kwestia oświetlenia wału wstecznego może wchodzić w grę w przyszłości. - Może konserwator zmieni zdanie i zezwoli zamontować wysokie lampy, bo na niskie "grzybki"nie chcieliśmy się zgodzić ze względu na możliwość dewastacji i duże koszty - wyjaśnił burmistrz. Radny Waldemar Świeczkowski dociekał, czy nie można było wcześniej przewidzieć opóźnienia inwestycji: - Problemy z osuszeniem gruntu pod nową ulicę były przecież znane od kilku miesięcy. Czy przekroczenie terminu nie rzutuje na inne unijne inwestycje w przyszłości? Burmistrz wyjaśniał, że projekty "Phare"kończą się w tym roku, nowe inwestycje będą finansowane w ramach ZPORR-u.
       Radna Aldona Nocna pytała, dlaczego zgodnie z zapowiedziami dotąd nie zostali zatrudnieni nowi pracownicy w odnowionym w ramach unijnych funduszy biurze promocji. - Uznałem, że lepiej, jeśli uczyni to burmistrz już po wyborach - odpowiedział L. Dzierżewicz.
       Przypomnijmy, że wykonawca unijnego zadania NCC Roads deklarował zakończenie robót dzisiaj. Zgodnie z umową miał skończyć 5 bm.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »