Cmentarz jakby zapomniany

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na cmentarzu komunalnym przy ul. Nieszawskiej niewiele się poprawiło po zmianie zarządcy.
       - Przejedźcie się na cmentarz przy ulicy Nieszawskiej i spraw-dźcie, czy jest tam tak, jak być powinno - zasygnalizował nam Czytelnik, który miał zastrzeżenia do estetyki i porządku.
       Pojechaliśmy. Bałaganu w postaci rozsypanych śmieci nie było. Ale plac wokół kaplicy sprawia wrażenie zaniedbanego - wyrastające z betonowych szczelin chwasty, no i stary wrak niewielkiego samochodu stojący koło śmietnika. Dość przygnębiające wrażenie robi też duży drewniany krzyż, pod którym odbywają się msze w dniu Wszystkich Świętych. Źle zakonserwowany pionowy bal
       zaczął pękać od góry
       
  powstała szczelina. Krzyż może się wkrótce złamać.
       Zapytaliśmy burmistrza, czy wie, jak wygląda sytuacja na miejskim cmentarzu. - Nie wiedziałem o wraku, nic nie wiem też o krzyżu. Będę rozmawiał na ten temat z administratorem - odpowiedział burmistrz Leszek Dzierżewicz.
       Zarządcą jest firma "Tartar"z Włocławka. Wcześniej nekropolią administrował "Ekociech"z Ciecho-cinka.
       - Robię to, co jest w zakresie moich obowiązków. Krzyżem się nie zajmuję, a wrak to stary wózek, który był wykorzystywany na cmentarzu wcześniej i który miasto, zgodnie z zapowiedziami burmistrza, miało samo wywieźć - odpiera zarzuty Michał Pluciński, właściciel "Tartaru", który skarży się na bałagan w dokumentacji - brak inwentaryzacji grobów oraz na to, że do dziś nie dostał od władz Ciechocinka zatwierdzonego regulaminu i cennika usług. - Nikt się tym miejscem nie interesuje - uważa obecny zarządca.
       Może najwyższy czas zacząć?
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »