Patrzą, jak rosną mury

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Socjalny dom z 17 mieszkaniami na rogu ulic Świstucha i Wspólnej ma być gotowy do końca tego roku. Przyszli lokatorzy bacznie śledzą roboty, które niedawno się rozpoczęły.
       Niedokończony budynek w stanie surowym miasto odkupiło od prywatnego inwestora z przeznaczeniem na mieszkania socjalne. Wykonawca już wszedł na plac budowy. Budynek musi zostać skończony do końca tego roku, bo jest to warunek otrzymania bezzwrotnej dotacji w wys. ok. 300 tys. zł z Banku Gospodarstwa Krajowego. Będzie tam 17 lokali, jedno i dwupokojowych. W jedynym
       większym mieszkaniu na parterze
       
  i z oddzielnym wejściem zamieszka rodzina z niepełnosprawnym synem, wykwaterowana przed dwoma laty z walącego się "Pekinu" przy ul. Wojska Polskiego.
       Siedem osób zamieszkało w mieszkaniu spółdzielczym, dzierżawionym przez miasto, i mieszka tam cały czas, co wywołuje kontrowersje w lokalnym środowisku. Rodzina nie chciała się zgodzić na przeprowadzkę do budynku komunalnego, w innej części miasta, twierdząc, że nie pomieszczą się w proponowanym lokalu, a syn ze względu na dużą odległość od centrum nie będzie mógł korzystać z indywidualnych lekcji. Na proponowany przez burmistrza Michała Włoszka wykup mieszkania spółdzielczego przez miasto i przeznaczenie go jako komunalnego dla tej wielodzietnej rodziny - nie wyraziła zgody większość rady miejskiej.
       Ostatecznie rodzina ma się
       
  za pół roku przeprowadzić
       do mieszkania w domu socjalnym na rogu ul. Wspólnej i Świstucha. - Przychodzę tu prawie codziennie i obserwuję, jak idą prace. Zamieszkamy na parterze, mam mieć swój pokój. Gwiazdkę pewnie spędzimy jeszcze w obecnie zajmowanym mieszkaniu, ale na początku przyszłego roku z radością się tu przeniesiemy - twierdzi Janina Tobolska.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »