Progi studzą zbyt szybkich

  Progi studzą zbyt szybkich

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Grupa mieszkańców Aleksandrowa chce, by na ulicy Leśnej zamontowano kilka progów spowalniających. Okazuje się, że nie jest to takie proste.
       Mieszkańcy ul. Leśnej w Aleksandrowie tłumaczą, że progi "wyhamują"amatorów nadmiernych prędkości, a lokalnej społeczności zapewnią poczucie bezpieczeństwa. Jednak nie jest to takie łatwe. - Według moje wiedzy na drogach publicznych nie można zakładać progów bez szczególnego uzasadnienia. Nie przypominam sobie, by doszło tam do poważnych zdarzeń drogowych - mówi burmistrz Michał Włoszek.
       Jerzy Żbikowski, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych wyjaśnia, że progów nie stosuje się na drogach przelotowych, głównych. - Jest możliwość zamontowania progów na drogach osiedlowych, o mniejszym znaczeniu. Nie ma wyraźnego zakazu ich stosowania, ale powinny one mieć jakieś uzasadnienie. To są również koszty - mówi szef ZDP.
       W Aleksandrowie progi spowalniające są na ulicach Brzozowej i Szkolnej. - Uważam, że przy szkole się sprawdzają. Natomiast w innych miejscach z reguły wystarczają znaki drogowe. Przecież to sami mieszkańcy sobie szkodzą, jeżdżąc zbyt szybko - twierdzi J. Żbikowski.
       W Ciechocinku progi od kilku lat funkcjonują przy ul. Warzelnianej koło Villa Parku i Sanatorium Pod Tężniami. W ostatnim czasie pojawiły się również na osiedlach na nowo budowanych uliczkach: Wesołej, Ogrodowej i Brzozowej. - Robione są ze względów bezpieczeństwa na pieszojezdniach, gdzie nie ma oddzielnych chodników - wyjaśnia Andrzej Szczepanowski, kierownik referatu gospodarki miejskiej w ciechocińskim ratuszu.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »