Turniej bez dotacji

  (mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od lat żelaznym punktem wypoczynku w mieście jest wakacyjny turniej dziecięcych i młodzieżowych drużyn piłkarskich. W tym roku jego organizacja wisiała na włosku.
       W porównaniu do lat ubiegłych, miejska oferta dla wypoczywających uczniów jest nieco ograniczona. Zajęcia nie odbywają się bowiem w domu kultury i szkole podstawowej, które przechodzą gruntowne remonty. Dlatego też należało się spodziewać większego zainteresowania turniejem piłkarskim, organizowanym przez Towarzystwo Krzewienia Kultury Fizycznej "Radziejowianka". Co roku na organizację zawodów TKKF otrzymywało dotację z Urzędu Miasta. Teraz UM zmienił zasady przyznawania wsparcia na organizację wypoczynku. - Urząd wprowadził takie zmiany, że
       towarzystwo nie mogło formalnie ubiegać się o pieniądze
       
  - mówi nasz informator.
       W Urzędzie Miasta sytuację widzą inaczej. - Radziejowianka złożyła wniosek tak skonstruowany, że nie mogliśmy przyznać pieniędzy - mówi Włodzimierz Gorzycki, sekretarz Urzędu Gminy. Wyjaśnia, że do tej pory miasto ogłosiło trzy przetargi na organizację wypoczynku i upowszechnianie sportu. Mogły w nich startować stowarzyszenia i organizacje, zajmujące się realizacją podobnych zadań, ale musiały złożyć poprawne wnioski. W połowie sierpnia zostanie rozstrzygnięty kolejny przetarg. - W sumie na sport i wypoczynek dzieci wydamy w tym roku ponad sto tysięcy złotych. Myślę, że na tle porównywalnych samorządów to niemało - mówi sekretarz.
       
  Piotr Wojciechowski, prezes TKKF, o sprawie rozmawiać nie chce. Informuje tylko, że turniej się odbędzie, pierwsze rozgrywki na Stadionie Miejskim zaplanowano na 26 lipca. - Nagrody i napoje zagwarantowali pozyskani przez nas sponsorzy, którym za to dziękujemy - mówi.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »