Altanki to czy dacze?

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Na terenie ogródków działkowych "Irys"w Ciechocinku jest 411 działek. Na 65 dopuszczono się samowoli budowlanej.
       - Niestety, są problemy z niektórymi działkowcami - przyznaje Wojciech Janowski, prezes ogrodu działkowego "Irys"przy ul. Reymonta w Ciecho-cinku. Te kłopoty to przede wszystkim
       samowole budowlane
       
  Niektórzy działkowcy zamiast zwykłej altany postawili na użytkowanej przez siebie działce dacze, małe domki, w których można mieszkać nawet przez cały rok (i są takie przypadki). A przynajmniej wygodnie można w takiej daczy spędzić całe wakacje.
       - Ostrzegamy, upominamy, udzielamy nagany - twierdzi prezes janowski, który jeszcze nie sięgnął po ostateczne rozwiązania, czyli m.in. wezwanie inspekcji budowlanej czy sanepidu. Powód? - W ubiegłym roku musiałem naprawić straty, poczynione na mojej działce, na kwotę ponad dwóch tysięcy złotych - odpowiada prezes ciechocińskich działkowców.
       Sprawa samowoli na razie pozostaje nierozwiązana. Dopuszczają się ich nie tylko miejscowi, ale też właściciele spoza miasta. Bo działki w ogródkach przy ul. Reymonta są
       łakomym kąskiem dla osób z zewnątrz
       
  Na 411 działek ponad setka jest użytkowana przez osoby z Polski m.in. woj. mazowieckiego, Śląska, ale też Torunia i Bydgoszczy. - Nie możemy nikomu zabronić zrezygnowania z członkostwa. Uzytkownik może sprzedać działkę, za jaką cenę - to juz zależy od umowy między zbywającym a kupującym. Zarząd działek przyjmuje jedynie nową deklarację, wpisowe i wydaje decyzję o przyjęciu w poczet działkowców - tłumaczy W. Janowski.
       Za ile sprzedawane są działki
       
  w ogródkach w Ciechocinku? To zależy, skąd jest klient. Miejscowi nie dadzą więcej niż kilka tysięcy, ale przyjezdni, jak się dowiedzieliśmy, płacą od kilkunastu do nawet 20-30 tys. zł. To sposób na zapewnienie sobie rekreacyjnej działki w kurorcie, często już z altanką czy niewielkim domkiem i zielonymi uprawami.
       Kilka dni temu na tablicy ogłoszeń ciechocińskich ogródków wisiało kilka ofert sprzedaży działek.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Wielkanocne przepisy

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 12 »