Spadł deszcz nagród

  Jadwiga Aleksandrowicz

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Podobnie jak przed tygodniem w Stawkach wakacyjne zajęcia dla dzieci w Szkole Podstawowej w Przybranowie (gm. Aleksandrów) rozpoczęły się od środowiskowego festynu.
       Organizatorem obu festynów i zajęć pod hasłem "Wakacje ze strażakiem" jest Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Gminy Aleksandrów, które pozyskało pieniądze z Urzędu Marszałkowskiego. Dzięki nim od poniedziałku (10 bm.) w szkołach w Stawkach i Przybranowie odbywają się zajęcia z mnóstwem atrakcji, takich jak wyjazdy do planetarium, spotkania ze strażakami i ratownikami wodnymi, uciechy na basenie, zajęcia muzealne w toruńskim muzeum etnograficznym, konkurs wiedzy pożarniczej z nagrodami, wycieczka do lasu i spotkania z leśnikami i wiele innych.
       Zanim w przybranowskiej szkole rozpoczęły się zajęcia, w niedzielę na festynie spotkali się i młodzi, i dorośli. Bawili się nie tylko mieszkańcy Przybranowa, ale też Poczałkowa, Podgajów, Przybranówka, a nawet Aleksandrowa, jak choćby państwo Aneta i Dariusz Madajczykowie, którzy przyjechali z dwiema małymi córeczkami: Julia i Oliwią. Nie brakowało konkursów i zabaw ani dla dzieci, ani dla dorosłych, a o bogatą pulę nagród zadbało Stowarzyszenie oraz Rada Gminy Aleksandrów, która ufundowała sporo sportowego sprzętu. Mimo to do konkursów bardziej garnęły się dzieci, niż dorośli.
       - Pierwszy raz jesteśmy na takim festynie. Jest bardzo fajnie - zwierzyli się nam państwo Ewa i Jerzy Nowakowie z Przybra-nowa.
       Było wesołe miasteczko, grill, muzyka w wykonaniu zespołu "Sigma", a służewscy strażacy nie tylko pokazywali swój sprzęt, ale też popisali się umiejętnościami bojowymi i błyskawicznie ugasili niewielką stertę słomy.
       Festyn zakończyła zabawa taneczna, która zakończyła się o północy.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 12 »