Kupimy, ale za połowę

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Nie ma decyzji w sprawie basenu termalnosolankowego. Burmistrz proponuje, by kupić go za połowę ceny, po ponownym oszacowaniu wartości zdewastowanej pływalni.
       Po tym, jak rada nadzorcza Przedsiębiorstwa Uzdrowisko Ciechocinek nie podjęła decyzji w sprawie nieodpłatnego przekazania basenu między tężniami dla miasta, zapadła cisza. Kilka miesięcy temu na jednej z sesji burmistrz Leszek Dzierżewicz komentował, że jeśli właściciel czyli Ministerstwo Skarbu i zarządca spółka PUC nie podejmą decyzji, zablokują tym samym samorządowi możliwość ubiegania się o fundusze unijne w najbliższych latach. Zmieniali się ministrowie skarbu, zmienili się też przedstawiciele ministra w radzie nadzorczej PUC, odwołany został prezes spółki.
       - W ostatnich rozmowach
       
  z przedstawicielami PUC usłyszałem, że spółka może ogłosić przetarg, a miasto może go kupić za wylicytowaną kwotę - mówi burmistrz Dzierżewicz. - Prezesi twierdzili wtedy, że takie jest stanowisko ministra skarbu. Wysłałem więc do ministerstwa pismo z naszą propozycją.
       
  Miasto zaproponowało wykup basenu, ale w drodze bezprzetargowej. Burmistrz twierdzi, że zezwala na to Ustawa o gospodarce nieruchomościami. - Chcemy też, by właściciel zastosował tu możliwość udzielenia 50-procentowej bonifikaty. Ale wartość basenu musi być ponownie oszacowana - tłumaczy burmistrz. Miasto spłacałoby raty w ciągu 5 lat. - Nasza sugestia jest taka, by pieniądze, które zapłacimy, przeznaczyć na poprawę
       infrastruktury wokół tężni
       
  - chodników, ławek, zainstalowanie oświetlenia. Możemy to zrobić sami, w ramach rozliczenia i to w ciągu dwóch lat. Pieniądze będą pochodzić z dotacji uzdrowiskowej
  - mówi Leszek Dzierżewicz, który twierdzi, że przy tym stopniu zniszczenia basenu zapłacenie pełnej kwoty wartości rynkowej obiektu byłoby działaniem na szkodę miasta.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 9 »