Uff!... jak gorąco

  Mariusz Strzelecki (mn)

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Od początku upałów karetki aleksandrowskiego pogotowia wyjeżdżały do ofiar wysokiej temperatury już kilkadziesiąt razy. W powiecie radziejowskim przeciwnie - jest spokojnie.
       Tylko w poniedziałek w Ciechocinku, co kilkadziesiąt minut słychać było sygnał karetki pogotowia. Tego dnia zespół reanimacyjny wyjeżdżał dziesięć razy, często do kuracjuszy. W niedzielę w powiecie karetka "W" interweniowała osiem razy, tyle samo karetka "R". Wczoraj od godzinie 7.00 do godziny 10.00 odnotowano już po dwa wyjazdy karetki reanimacyjnej i wypadkowej.
       - Od piątku jesteśmy w ciągłym ruchu.
       
  Teraz też nie ma żadnej karetki na miejscu - informuje Sławomir Szynkowski, dyspozytor aleksandrowskiego pogotowia. - Najczęściej wyjeżdżamy do osób z nadciśnieniem tętniczym, chorobami serca. Na szczęście do wczorajszego południa żaden z wyjazdów
       nie zakończył się tragicznie
       i nikt przez wysokie temperatury nie zmarł. Nie należy jednak kusić losy. Osoby starsze, chorzy i dzieci nie powinny wychodzić na słońce, ale schować się w cieniu, trzeba też pić dużo wody o dużej zawartości potasu i magnezu.
       Mieszkańcom powiatu radziejowskiego upały najwyraźniej nie szkodzą. - Nie zaobserwowałam większej ilości wezwań i wyjazdów do przypadków, których przyczyną byłaby wysoka temperatura powietrza. Nie było także udarów słonecznych - mówi Danuta Postrach, siostra oddziałowa radziejowskiego pogotowia ratunkowego.
       

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Dzieciaki gotują na Święta

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »