Biuro wciąż puste

  Ewa Skibińska

  Gazeta Pomorska

  Aktualizacja:

  Gazeta Pomorska

  Promocja Ciechocinka miała się przenieść do odrestaurowanej siedziby przy ul. Zdrojowej w połowie czerwca. Teraz mówi się o połowie lipca. Ratusz twierdzi, że to wina wykonawcy.
       Biuro promocji miasta opuściło budynek przy ul. Zdrojowej 2b w ubiegłym roku i przeniosło się do ratusza przy ul. Kopernika 19. I pozostaje tam do dziś, choć zgodnie z zapowiedziami miało wrócić na Zdrojową w czerwcu.
       Zabytkowy budynek był gruntownie remontowany - miastu udało się włączyć modernizację do unijnego programu Phare 2003, w ramach którego powstaje też trakt solankowy i nowa ulica. - Prace konserwatorskie zostały już zakończone, ale budynek wciąż
       nie ma odbioru technicznego
       
  -
  przyznaje burmistrz Leszek Dzierżewicz. - Wykonawca ma jeszcze do zrobienia parking na zapleczu, ogrodzenie, musi też zamontować dźwignię dla osób niepełnosprawnych na wózkach.
       
  Dlaczego taki poślizg? Jak tłumaczy burmistrz, wykonawca - firma NCC Roads rozważała zamontowanie innego podjazdu dla niepełnosprawnych, tańszego w kosztach niż winda. - Mam zapewnienie, że w ciągu dwóch tygodni zamontują windę, a od poniedziałku wchodzą na parking. Będą też robić ogrodzenie i tu muszą je dobrze wkomponować w rosnące drzewa. W połowie lipca biuro promocji powinno się przenieść na ulicę Zdrojową - mówi Leszek Dzierżewicz.
       W odrestaurowanym zabytku ma się mieścić oprócz promocji - centrum obsługi ruchu turystycznego, gdzie turyści i kuracjusze znajdą informację o wolnych pokojach, imprezach i atrakcjach miasta. Będą tam trzy etaty. Konkurs na nowych pracowników ratusz ma ogłosić na początku lipca. Chętnie widziani są młodzi magistrowie.
       W budynku są też pomieszczenia pod wynajem na nieuciążliwą działalność biurową.

  Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych” i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Gminy w Kujawsko-Pomorskiem

  1 3 4 5 ... 10 »